Kadın girişimcilere yönelik destek kampanyaları 2023 yılında da devam ediyor. Halkbank, kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere destek oluyor. Halkbank’tan yapılan açıklamada sadece kadın girişimcilere özel %0 faizli girişimci destek kredisi sunulduğu açıklandı. Peki Halkbank kadın girişimci faizsiz destek kredisinden kimler yararlanabilir? Başvuru şartları nelerdir?

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Halkbank’tan Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi

Türkiye’nin kamu bankası Halkbank, 2023 yılında da kadın girişimcilere yönelik faizsiz girişimci kredisi sunuyor. Halkbank, kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için %0 faizle girişimci destek kredisi sunuyor. Bankanın sunduğu girişimci destek kredisinde %0 faiz imkanıyla kadın girişimcilerin kendi işini kurma hayallerini gerçeğe dönüştürebilmelerine yardımcı oluyor.
Halkbank 2023 yılında kadın girişimcilere yönelik %0 faizli girişimci destek kredisi sunuyor. Kredi destek paketi kapsamında işini kurmuş kadın girişimciler için 300.000 TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmemiş olan kadın girişimciler için 200.000 TL tutarında girişimci destek kredisi desteği sunuyor.

Halkbank’ın kadın girişimcilere %0 faizli kredi destek paketinde ilk 6 ay ana para ödemesiz dönem fırsatından yararlanılabiliyor. Ayrıca %0 faizli girişimci destek kredisini kullanan tüm kadın girişimciler tam 36 aya varan vade imkanından yararlanabiliyor. Girişimci kredisinde aylık eşit taksitli ödeme planı seçeneğinden yararlanılabiliyor.
Halkbank ödemesiz döneme ilişkin dönem faizlerini aylık veya 3 aylık periyotlarda olacak şekilde tahsil ediyor. Kredi vadesi boyunca kadın girişimcilerin havale ve EFT işlemlerini de ücretsiz olarak yapabilmelerine imkan veriliyor.

Kadın Girişimcilere Faizsiz Girişimci Kredisi Koşulları

Kadın girişimcilere yönelik Halkbank tarafından sunulan faizsiz girişimci destek kredisinden yararlanabilmek için belirli şartlara haiz olunması gerekiyor. Buna göre Halkbank, gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının minimum %50 oranında kadın girişimciye sahip olan tüm işlemler Halkbank’a faizsiz girişimci kredisi için başvurabiliyor. Bunun yanı sıra iş planında gösterilen projeyi hayata geçirebilmek için gereken organizasyon yeteneğine sahip kadın girişimcilerde başvuru gerçekleştirebiliyor. Sahibi veya ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılım sağlamakta başvuru şartları arasında yer alıyor.