Türkiye’de yatırım ve üretimin desteklenmesi amacıyla devlet tarafından Halkbank aracılığıyla çok sayıda destek kredisi sunuluyor. Halkbank’ın girişimcileri destekleme projesi kapsamında düşük faizli veya faizsiz girişimci kredisi kullanılabiliyor. Halkbank 2022 yılında yeni iş fikirleri ve projeleri bulunan tüm yeni girişimcilere yönelik destek vermeye devam ediyor. Halkbank girişimcilere koşullarına göre girişimci kredileri sunuyor. İşte Halkbank’ın 2022 yılında girişimcilere sunduğu avantajlı girişimci kredisi destekleri ve başvuru koşullarıyla ilgili tüm detaylar!

Halkbank’tan Girişimcilere Yönelik Kredi Desteği

2022 yılında yeni iş fikri ve projesi bulunan ancak sermayesi bulunmayanlar için Halkbank’tan büyük destek geldi. Uzun yıllardır olduğu gibi bu yılda Halkbank, tüm girişimcilere projeleri ve koşulları çerçevesinde faizsiz veya düşük faizli olarak ihtiyaç kredisi sunuyor. İşte 2022 Halkbank girişimci kredileri!

Halkbank’tan bir projeye odaklı kendi işini kurmak isteyen veya kurmuş olanlara 250.000 TL limitli 12 ay ana para ödemesiz ve 60 ay vadeli girişimci kredisi sunuluyor.

Halkbank’tan genç girişimciler özel kredi desteği. Genç girişimciler Halkbank’tan 350.000 TL üst limitli olarak 12 ay ana para ödemesiz ve 60 ay vadeli girişimci kredisi kullanabiliyor.

Halkbank, üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun olan ve minimum 2 yıl tecrübe kazandığı iş kolunda kendi işyerini açması için 400.00 TL üst limitli girişimci kredisi veriyor. Bu kredi de de 12 ay ana para ödemesi yapılmıyor ve 60 ay vade seçilebiliyor.

Halkbank’tan mesleki kuruluşlardan aldığı eğitim belgesine/sertifikasına sahip olan ve bu iş kolunda tecrübeli olan kişilerin kendi işyerini açmaları veya geliştirmeleri için usta girişimci kredisi veriyor. Bu kredi ile kişilere 300.000 TL üst limitli 12 ay ana para ödemesiz ve 60 ay vadeli girişimci kredisi veriliyor.

Halkbank “Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” içerisinde faaliyet gösteren veya bilişim ve yazılım hizmeti veren ya da “TÜBİTAK”, “KOSGEB” veya Bakanlık gibi kurumların teknoloji odaklı hibelerinden yararlanabilen kişilere “Tekno Girişimci Kredisi Veriliyor. Bu kredide 500.000 TL üst limit, 12 ay ana para ödemesiz 60 ay vade sunuluyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Kendi işini kuran kadın girişimcilere minimum 150.000 TL, yeni iş kuran kadın girişimcilere ise minimum 100.000 TL limitli 6 ay ana para ödemesiz 36 ay vadeli girişimci kredisi sunuluyor.