Bir ev sahibi olmak herkesin hayali. Ancak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde gelir gider dengeleri iyice bozuldu. Nakit akışı kısıtlanınca da ev sahibi olmak çoğumuzun hayalinde kaldı. Fakat Halkbank ev sahibi olmak isteyenlerin imdadına yetişti. Düşük faizli ve uzun vadeli kredi kampanyasını duyurdu.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Canım Evim Konut Kredisi Nedir?

konut kredisi

Canım Evim Konut Kredisi adıyla tanıtılan kampanya, oldukça düşük faizli ve zorlanmadan ödeyebileceğiniz uzun vadeli bir kredi imkanı sunuyor. Bu sayede herkes kira öder gibi ödeme yaparak kendi evinin sahibi olabiliyor.

Faiz ve Vade Koşulları Neler?

Halkbank tarafından sunulan Canım Evim Konut Kredisi'nde faiz %1.48'den başlıyor. Vade ise, kira öder gibi ev sahibi olabilmeniz için 120 aya kadar uzanıyor. Örnek vermek gerekirse, 100 bin TL'lik kredi kullanımınız için Halkbank, %1.48 faiz ve 120 ay vade imkanı sunuyor. Böylece aylık taksit miktarı 1.786,43 TL oluyor.

Canım Evim Konut Kredisi Kullanırken Masraflar Neler?

Halkbank'tan Canım Evim Konut Kredisi kullandığınız taktirde, 500 TL tahsis ücreti, 1.100 TL ekspertiz ücreti ve 214,76 TL ipotek tesis ücreti dosyanıza yansıyor. Bu ödemelere ek olarak, kredi kullanan kişinin hayatını kaybetmesi durumunda kredi ödemelerinin yakınlarını madur etmemesi için, yıllık olarak hayat sigortası primi ödenmesi gerekiyor. Bu prim müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kullanılan kredi miktarına göre değişiklik gösterebiliyor. Örneklemek gerekirse; 35 yaşında erkek bir müşteri, 120 ay vadeli 100 bin TL kredi kullanması durumunda, yıllık 210,90 TL hayat sigortası primi ödüyor.

Canım Evim Konut Kredisi'ne Nasıl Başvurulur?

halkbank

Konut kredisi kullanırken ipotek ve ekspertiz işlemleri için bir takım belgeler sunmak gerekiyor. Bu sebeple konut kredilerine ihtiyaç kredileri gibi online kanallardan ya da ATM'lerden başvurmak mümkün olmuyor. Haklbank'ın müşterilerine sunmuş olduğu, düşük faiz ve uzun vade avantajlı Canım Evim Konut Kredisini kullanmak için, size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekiyor.

Halkbank şubesinde yetkili kişiler tarafından başvurunuz alındıktan sonra, ekspertiz işlemleri başlatılıyor. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından almak istediğiniz ev için size ödenebilecek kredi tutarı hesaplanıyor ve gerekli belgeleri teslim etmeniz durumunda krediniz onaylanıyor.