Kendi işinin patronu olmak için çabalayan kadın girişimcilere Halkbank'tan büyük destek: Bu kredi ile kadınlarımız güçleniyor!

Kadınlar iş hayatında yer edinebilmek için her geçen gün daha fazla çaba gösteriyor. Ancak kimi zaman bu çabaları maddi imkansızlıklar sebebiyle sonuca ulaşamayabiliyor. Bu noktada kadınlara destek Halkbank'tan geliyor. Halkbank, kadın girişimciler iş hayatında başarılı olabilsin diye onlara özel destek kredisi sunuyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Halkbank'ın kadın girişimci kredileri 3 farklı başlık altında değerlendiriliyor. Kredinin niteliğine göre krediden kimlerin faydalanabileceği değişiklik gösteriyor. Her özellikteki girişimciye özel kredisiyle Halkbank kadınlara ilham veriyor. İşte Halkbank'ın kadın girişimcilere sunduğu kredi modelleri ve detayları!

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi

HALKBANK 2

Halkbank, %1,42 faiz oranı ve 36 aya varan vadelerle kadın girişimcilere özel benzersiz bir kredi sunuyor. 6 ayı bulan ödemesiz dönem sayesinde kadın girişimciler bir süre rahat nefes alıyor. Halkbank tarafından sunulan bu krediden gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler faydalanabiliyor.

Halkbank'ın kadın girişimci kredisinden 0-6 ay arası girişimler 50.000 TL’ye kadar, 6 ay ve üzeri girişimler ise 100.000 TL’ye kadar faydalanabiliyor. Bu kredi kapsamında krediye ek olarak, kadın girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5.000 TL KMH ve asgari 5.000 TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanıyor.

KOSGEB Kobi Finansman Kredisi

HALKBANK-6

Halkbank kobilerden de desteğini esirgemiyor. Kobi finansman kredisinden KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif, KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel ve KOSGEB desteği ile işini kurmuş faal işletmeler faydalanabiliyor. Kredinin üst limiti 70 bin TL ve maksimum vade süresi 36 şeklinde belirleniyor.

KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında işletmelere kullandırılacak kredilerin faizinin bir kısmı ya da tamamı KOSGEB tarafından karşılanıyor. Girişimci kredileri için destek puanı 10 puan olarak uygulanıyor.

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

halkbank2-1

Halkbank'ın kadın girişimciler için sunduğu sıfır faizli esnaf kredisinden KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış kadın girişimciler 100 bin TL'ye kadar, ve en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip, ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletme kuran kadın girişimciler 225 bin TL'ye kadar faydalanabiliyor.

Bu kredide faiz oranı sıfırken, vade süresi esnaf ve sanatkârın mali yapısı, ödeme gücü, faaliyet gösterdiği meslek kolunun özelliklerine bağlı olarak Halkbank tarafından uygun olan limit ve vade belirleniyor.