Türkiye'nin en sevilen devlet bankaları arasında olan Halkbank vatandaşlara destek ödemeleri yapmaya devam ediyorum. "Önce Halk Sonra Banka" mottosuyla hareket eden Halkbank, hem bireysel hem ticari müşterilerinin ihtiyaçları için çalışmaya devam ediyor. Özellikle de son aylarda yaşanan enflasyon artışını düşündüğümüz zaman Halkbank'ın uyguladığı bu politika vatandaşlara rahat nefes aldırmayı başarıyor. Halkbank, şimdilerde KOSGEB ile el sıkıştı ve yeni bir faizsiz nakit desteği kampanyası ortaya çıktı. Bugün sizlerle Halkbank'ın faizsiz kredi verdiği meslek gruplarını ve faizsiz kredi şartlarını inceleyeceğiz!

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflara Kredi

Halkbank'tan ücretsiz nakit desteği alabilecek meslek gruplarından ilki, Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaflar oluyor. Eğer sizler de Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilen, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilmiş olan mesleklerden(el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik ve oyacılık.) birini icra ediyorsanız ve aynı zamanda Vergi Muafiyeti Belgesi’ne sahipseniz, Halkbank’tan faizsiz 200.000 TL nakit desteği alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken size ne yakın Halkbank şubesini ziyaret etmek!

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbank'ın faizsiz nakit desteğini alma şansına sahip bir başka meslek grubu ise Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar oluyor! KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini bitiren, başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlar, KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbank'a başvurdukları an faizsiz 100.000 TL alabilecekler. Ancak bu destekten sadece KOSGEB eğitimi almış kişiler başvuru yapabiliyor.

Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbank'ın faizsiz nakit desteği sağladığı son meslek grubui ise Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlar oluyor! Eğer sizler de 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında son bir yıl içinde kendinize ait işyeri açtıysanız ve bu işyerini açtığınız meslek dalında en az 1 yıllık ustalık belgeniz varsa bu nakit desteğinden faydalanabilirsiniz.