1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Halkbank 2022’de de kendi işini kurmak isteyenlere destek olmaya devam ediyor. Projesini hazırlayan ancak sermaye bulamayanlar hemen Halkbank’a başvurarak, 275.00 TL’ye kadar girişimciye destek kredisi alabiliyor. Halkbank, kendi işinin patronu olmak isteyenlere girişimci destek kredisi sunuyor. Üstelik 1 yıl ödemesiz olan girişimci destek kredisinin başvuru şartları da açıklandı. İşte Halkbank girişimciye destek kredisi şartları!

Halkbank’tan Girişimcilere Özel Faizsiz Kredi

Halkbank, tüm girişimcilere 2022 yılında da destek olmaya devam ediyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 yılında esnaf ve sanatkar siciline ve odalarına kayıtlı olan esnaf ve sanatkarlar için 275.000 TL’ye varan faizsiz girişimci kredisi sunuyor. Halkbank tarafından sunulan girişimciye destek kredisinden yararlanarak, yeni girişimlerde bulunmak için sermaye desteği almayı hedefleyenlerin belirli şartlara sahip olması gerekiyor.

Halkbank Girişimci Esnaf Kredisi Desteği

Halkbank’ın 275.000 TL’ye kadar %0 faizli girişimci destek kredisinden yararlanabilmek için belirli şartlar talep ediliyor. Buna göre Halkbank’ın sunduğu girişimciye destek kredisi için mutlaka esnaf ve sanatkar siciline ve odalarına kayıtlı olunması gerekiyor. Yani esnaf ve sanatkar niteliğinde usta olunması gerekiyor. Bununla birlikte Halkbank 275.000 TL’ye kadar girişimci destek kredisi için başvuru sahibinin başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olması şartını da aramaktadır.
Bu şartları sağlayan esnaf ve genç girişimci statüsündeki kişiler Halkbank’tan tam 275.000 TL’ye varan faizsiz girişimci desteği alabiliyor. Üstelik Halkbank tarafından girişimcilere 1 yıl ödemesiz dönem ve uygun geri ödeme planı alternatifleri de sunuyor.

Faizsiz Girişimci Kredisi

Halkbank’ın sunduğu faizsiz girişimci kredisi desteği, %100 Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile verilebiliyor. Yani Hazine ve Maliye Bakanlığı, Halkbank’taki girişimci esnaf kredisindeki faizi karşılayarak %0 faizle 275.000 TL’ye kadar girişimci kredisi kullanma imkanı sunuyor. Ayrıca bu kredide Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri tarafından kefalet desteği de sağlanmaktadır. Bu sayede 275.000 TL’ye kadar genç girişimci kredisi ile herkesin kendi işini kurmak için ihtiyaç duyduğu sermayeyi çok uygun geri ödeme koşullarıyla edinebilmesine yardımcı oluyor.