2022 yılında kendi işinin patronu olmak isteyen ancak sermayesi olmayanları sevindiren haber Halkbank’tan geldi. Halkbank devlet faiz destekli girişimci kredileriyle, tüm girişimcilerin ihtiyaç duydukları sermayeyi karşılıyor. Halkbank tarafından sunulan faizsiz girişimci kredilerine talep ise oldukça fazla oldu. İşte 2022 yılında Halkbank’ın sunduğu girişimcilere özel faizsiz kredi fırsatları ve kredilerin koşulları!

Halkbank’tan Girişimci Esnaf Kredisi

Devlet, kamu bankası Halkbank aracılığıyla girişimcilere yapacakları tüm yeni yatırımlarında destek olmaya devam ediyor. Özellikle de Halkbank aracılığıyla girişimcilere düşük faizli ve hatta faizsiz kredi sunuluyor. Bu kredilerde faiz olmadığı gibi çok esnek ödeme planı seçenekleriyle yeni işletme kurma hazırlığında olanlara gerekli olan sermayenin en uygun koşullarda sağlanmasına yardımcı oluyor. Bu kapsamda 2022 yılında Halkbank’ın sunduğu faizsiz girişimci esnaf kredisi bulunuyor. Halkbank  “Girişimci Esnaf Kredisi” ile kendi işletmesini kurmayı düşünen/kuran kişiler yararlanabilmektedir.

Halkbank girişimci esnaf kredisi paketi “Esnaf ve Sanatkar” siciline sahip ve “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları’na” kayıtlı olan tüm esnaf ve sanatkarlar için sağlanmaktadır. Bu faizsiz girişimci kredisinden yararlanabilmek için esnaf ve sanatkar olmanın dışında mutlaka ustalık belgesine sahip olunması ve tabii ki 30 yaşını doldurmamış olunması gerekmektedir. Bu şartları sağlayanlar faizsiz girişimci esnaf kredisi koşullarından yararlanabiliyor.

Halkbank’ın sunduğu girişimci esnaf kredisi paketindeki faize karşı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından faiz desteği sağlanmaktadır. Böylelikle Halkbank girişimci esnaf kredisinde faiz oranı %0 sıfıra iniyor. Girişimci kredisi kapsamında Halkbank, bu kategorideki genç girişimciler için 100.000 TL’ye kadar, usta girişimci kategorisindeki kişilere ise 275.000 TL tutarında kredi sağlıyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Halkbank Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi

2022 yılında Halkbank kadın girişimcileri de yalnız bırakmıyor. Halkbank, 2022’de kadın girişimcilere tam 275.000 TL’ye kadar faizsiz girişimci kredisi veriyor. Program kapsamında KOSGEB’in “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sürecini tamamlayarak, sertifika alan ve 30 yaşını doldurmamış olan kadın girişimcilere 100.000 TL azami kredi limiti tanımlanmaktadır. Halkbank, en az 1 senelik ustalık belgesine sahip ve aynı zamanda da son 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olan kadın girişimcilere ise 275.000 TL azami kredi limiti tanımlamaktadır.