Kamuda çalışanların aylıklarını aldıkları bankalar, aynı zamanda tüm mevduatlarını da değerlendirdiği bankalar oluyor. Bu durum Kamu çalışanlarını bankaların potansiyel iyi müşterileri haline getiriyor. Dolayısıyla tüm bankalar kamu çalışanlarına özel avantajlar sunan ürünler hazırlıyorlar. Halkbank bu çerçevede en yoğun çalışma yürüten bankalardan biri durumunda. Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi Kampanyası, bu çalışmaların son örneklerinden biri. Kamuda çalışanlar için özel olarak hazırlanmış bu kampanyada, bankanın diğer ürünlerden en az bir tanesini kullanmayı taahhüt eden kamu çalışanları % 1,79 gibi düşük faiz oranından faydalanabiliyor.

Halkbank Kamuda Çalışanlar İçin Kredi Kampanyası Özellikleri

Kamuda çalışan kişilerin bankaya başvurarak, kredinin bir taksitine eş değerde “Açık Hesap” açtırması halinde bu faiz oranından yararlanma şansı bulunuyor. Kredi kartı başvurusu yapmak, iki ödeme talimatı vermesi, Hayat Sigortası yaptırması, İnternet ya da Mobil şubeyi kullanması da yeterli oluyor. Bu ürünlerden en az birini kullanan kamu çalışanlarına 100.000 TL üst limitli krediden faydalanabiliyor. Yasa gereği 50 TL’ye kadar olan krediler için 36 ay vade seçeneği bulunuyor. 50.000 TL bu koşullarla % 1,79 faiz oranıyla kullanılabiliyor. 50.000 ile 100.000 TL arasında ki kredi talepleri için en fazla vade seçeneği 24 ay. Bu tutardaki kredilerde uygulanan faiz oranı da % 1,89.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Bu ürünlerden herhangi birini kullanmayı istemeyen kamu çalışanları, kampanya dan 25.000 TL üst limite kadar % 1,89 faiz oranıyla yararlanabiliyor. Kredi tahsis ücreti ödemesi yapmak istemeyen bu durumda ki kamu çalışanları, kampanyadan 25.000 TL için % 1,94 faiz oranıyla faydalanabiliyor.

Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi kampanyasına Nasıl Başvurulur?

Kamu çalışanlarına özel olarak hazırlanmış bu kampanyaya, internet şubesi, Mobil şube ya da bankanın şubelerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Başvurular süratle işleme konuluyor ve kısa süre içerisinde yanıtlanıyor.

Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi Kampanyası Örnek Ödeme Tablosu

36 ay vade seçeneğiyle 50.000 TL kredi talep eden bir kamu çalışanı, aylık eşit taksitlerle ödeme seçeneğiyle ayda 1.004,28 TL ödeme yapıyor. Bu kredi eğer 262,5 TL tutarında ki kredi tahsis ücretini tek seferde ödemeyi kabul ederse % 1,79 faiz oranıyla yararlanıyor. Kredi tahsis ücretini ödemeyi kabul etmeyen kamu çalışanları için aynı koşullarda uygulanan faiz oranı % 1,89 oluyor. Bu şekilde aylık ödeme tutarı 1.013,88 TL oluyor.