Memur olmak, kamu kurumlarında herhangi bir görev almak, hemen her vatandaşın hayallerini süsleyen bir konudur. Devlet garantisi altında çalışmak ve Devlet tarafından verilen aylıkların asgari ücrete göre yüksek olması, bu konuda kurulan hayallerin yıllardır değişmemesine neden oluyor. Halkbank bir kamu kuruluşu olarak, 27 Mayıs 2022 tarihine kadar başvurusu yapılacak şekilde 150 personel alımı yapacağını, resmi web sitesi üzerinden duyurdu. Kamuda işe girmek isteyenler tarafından büyük ilgi gören duyuru için, çok sayıda başvuru yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Banka tarafından yapılan duyuruda, bilgi teknolojileri uzman yardımcısı olarak 150 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu.

Halkbank 150 Personel Alımı Koşulları

Halkbank resmi sitesi aracılığıyla yaptığı duyuruyla, 150 personel alımı yapacağını duyurdu. Duyuruda “bilgi teknolojileri uzman yardımcısı” olarak görevlendirilecek 150 kişide aranan koşullar, başvuru şekli ve son başvuru tarihi de açıklandı. Buna göre son başvuru tarihi 27 Mayıs olarak açıklandı. Başvuru sahibinde aranan koşullar şu şekilde;

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ön koşul olarak açıklandı. Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması gerekiyor. Başvuru sahibinin kamu haklarından men edilmemiş olması ve affa uğramış olsa dahi yüz kızartıcı bir suç işlememiş olması da aranan diğer kıstas. İlgili ilana 29 yaşının altındaki adaylar başvurabiliyor. Tüm başvuru sahiplerinin 4 yıllık lisans programlarından mezun olmuş olmaları şartı bulunuyor. Aynı zamanda ilgili pozisyon için, belirlenmiş özel şartları da karşılıyor olmaları bekleniyor. Mesleğin yapılmasına engel olabilecek, herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması gerekiyor. Daha önce bankalarda çalışmış olan başvuru sahiplerinin, herhangi bir disiplin suçu nedeniyle işten çıkarılmamış olması da koşullar arasında yer alıyor.

Halkbank Personel Alımı İlanı Başvuru Ayrıntıları

Personel alımı ilanıyla birlikte verilen ayrıntılar arasında, başvurunun nasıl yapılacağı da açıklanmış. Halkbank 2022 yılı 150 personel alımı için, en geç 27 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor. Yukarıda saydığımız koşullara sahip erkek ve kadın tüm adaylar, 27 Mayıs tarihine kadar, https://sinav.yildiz.edu.tr/halkbank linki aracılığıyla gerçekleştirebiliyor. Bu link aracılığıyla yapılmayan, mail, posta ya da şahsi olarak yapılan başvuruların hiçbiri kabul edilmiyor.