İş dünyasında kadınların rolünün arttırılması ve güçlendirmesiyle amacıyla sunulan desteklere bir yenisi de Halkbank’tan geldi. Halkbank, Türkiye genelinde kadın girişimcilere yönelik olarak faizsiz kredi desteği sunuluyor. Halkbank’ın kadın girişimcilere sunduğu faizsiz kredi desteği kapsamında tam 275.000 TL kredi veriliyor. İşte Halkbank kadın girişimcilere faizsiz krediler ve koşullarına dair tüm detaylar!

Halkbank’tan Kadın Girişimcilere 275.000 TL Faizsiz Kredi Desteği

Halkbank, 2022 yılında da kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Halkbank ile KOSGEB iş birliğinde yürütülen kadın girişimcilere yönelik faizsiz kredi desteği kapsamında 275.000 TL’ye kadar faizsiz kredi kullanılabiliyor. Halkbank kadın girişimcilere faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekmektedir.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Halkbank Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

Halbank’ın kadın girişimcilere yönelik sunduğu faizsiz kredi desteğinden yararlanabilmek için belirlenen şartlara sahip olunması gerekmektedir. Buna göre Halkbank tarafından sunulan faizsiz kredi desteği 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında krediye başvurduğu tarih itibariyle minimum 1 yıldır ustalık belgesine sahip olunması gerekmektedir.

Halkbank bu şartın haricinde ustalık belgesine sahip olan kişilerin ilgili meslek kolunda son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgelendirmesini de talep etmektedir. Ayrıca KOSGEB tarafından uygulanan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını bitirmiş olması da başvuruda bulunan kişilerden talep edilen bir diğer önemli şarttır.

Halkbank kadın girişimcilere özel faizsiz kredi desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunan kişilerin, başvuru tarihi itibariyle mutlaka 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Bu şartlara sahip olan kadın genç girişimci esnaf ve sanatkarlar, Halkbank’tan faizsiz kredi kullanabiliyor.

Halkbank Faizsiz Kredi Desteği Ne Kadar?

Halkbank kadın girişimcilere faizsiz kredi kampanyası 2 farklı şekilde sunuluyor. İlk seçenekte KOSGEBM Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve başvuru tarihinde 30 yaşını doldurmamış olan kadın girişimcilere azami 100.000 TL faizsiz kredi veriliyor. Bununla birlikte minimum 1 yıldır ustalık belgesi sahibi olan ve ustalık belgesiyle ilişkili meslek kolunda son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurmuş olan kadın girişimciler azami 275.000 TL faizsiz kredi sunuluyor.

Kadın girişimciler kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi olmaları halinde de 275.000 TL faizsiz kredi kullanabiliyor.