Kamu bankası olarak Halkbank, desteğe ihtiyacı olan her kesime özel olarak hazırlanan kampanyalar oluşturmak konusunda başarılı bir bankacılık sergiliyor. Kadınlar için özel olarak hazırlanmış olan “Kadın Girişimci Kredisi” bu yaklaşıma en iyi örneklerden biri durumunda. Halkbank, kadın girişimcilerin ekonomide daha fazla yer alabilmesi, istihdam oluşturabilecek ve başarıya ulaşabilecek fikirlere sahip kadınlara destek olabilmek için özel bir finansman desteği oluşturmuş. Herhangi bir iş fikrine dayanarak iş yerini kurmuş ya da kurmak isteyen kadınlar için, düşük faiz oranı ve 6 ay geri ödemesiz dönemli benzersiz bir destek sağlanıyor. Ekonomimizin işlerliğinin daha sağlıklı temellere oturmasında kadın girişimcilerin rolünün çok önemli olduğu konusunun, Halkbank’ın sunduğu bu özel destekle altı çiziliyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Bir iş fikrine sahip ve işyerini en fazla 6 ay öncesine kadar kurmuş olan kadın girişimciler, kampanya dan en fazla 50.000 TL üst limitle faydalanabiliyor. Henüz iş yerini kurmamış ve kurmak için destek arayan kadın girişimciler ise en fazla 100.000 TL olmak üzere kampanyadan faydalanabiliyorlar. Kampanyayla sunulan vade 36 ay. 6 Ay boyunca geri ödemesiz olan kredi desteği, 6. Aydan sonra ödemelerine başlayacağınız şekilde önemli bir başka özelliğe de sahip. Kredinin ödemesiz dönemine ait olan faizler, 3 ayda bir olmak üzere tahsil ediliyor. Tüm bunların yanında Halkbank tarafından açılan hesabınıza ilave olarak Dosta Hesap adı verilen 5.000 TL Kredili Mevduat Hesabı, 5.000 TL limitli Ticari kredi kartı ürünleri de kadın girişimcilerin hizmetine sunulacak. Kredinin geri ödemeleri aylık eşit taksitli olacak şekilde yapılıyor ve kredi ödemesi boyunca, kadın girişimcilerden, havale ve eft ücreti de alınmıyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Hisselerinin %50’si kadın girişimciye ait olan tüzel kişilikler, işletmesini en fazla 6 ay önce kurmuş olan kadınlar, ikametgah adresini iş yeri gösterip vergi levhası sahibi olan girişimci kadınlar, sahibi ya da ortağı olduğu işletmede aktif olarak rol alan girişimci kadınlar “Halkbank Girişimci Kadınlar“ kredi desteğinden faydalanabiliyor. Aynı işletmede birden fazla kıstaslara uyan kadın girişimcinin olması halindeyse, sadece bir tanesi için kredi desteği sunuluyor.