Kadınların iş hayatında yer edinmesi ne yazık ki bir hayli zor oluyor. Oysa kadınların ekonomik özgürlüklerini elde etmeleri ve onu koruyabilmeleri çok büyük önem taşıyor. Türlü baskılar ve aşağılamalar pahasına da olsa iş hayatında varlığını sürdürebilen kadınların başarı hikayeleri tüm kadınlara örnek oluyor.

Kurumsal ya da kurumsal olmayan iş yerlerinde yaşanan türlü baskılar ya da kötü çalışma şartları sebebiyle birçok kadın kendi işinin patronu olma hayalleri kuruyor. Fakat bir iş yeri açmanın maliyetini karşılayabilecek birikimi olmayan kadınlar, ne yazık ki bu hayalini gerçekleştiremiyor. Tam bu aşamada da kadınlara destek Halkbank'tan geliyor.

Halkbank Güçlü Kadınların Arkasında Duruyor!

halkbank 1-3

Halkbank, kadınların iş hayatına atılabilmesi ve bu alandaki varlıklarını sürdürebilmesi için, kadın girişimcilere özel bir destek paketi sunuyor. Halkbank'ın sunduğu bu avantajlı krediden kadınlar tarafından kurulan gerçek kişi şahıs işletmeleri veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler faydalanabiliyor.

İşletmesini yeni kurmuş ve henüz 6 ayı doldurmamış olan kadın girişimciler için kredi limiti 50 bin TL olarak belirlenirken, işletmesini kurmasının üzerinden en az 6 ay geçmiş olan kadın girişimciler için verilecek kredi tutarı 100 bin TL'ye yükseliyor. Vade süresi ise her iki kredi için de, 6 ayı anapara ödemesiz dönem olarak 36 ayı bulabiliyor.

Halkbank Girişimci Kadınlar İçin Sıfır Faizli Kredi İmkanı Sunuyor!

halkbank 2-3

Halkbank'ın kadın girişimcilere sağladığı destek bu kadarla sınırlı kalmıyor. Halkın bankası aynı zamanda en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletme kuran kadın girişimcilere sıfır faizle 225 bin TL'ye kadar kredi imkanı sunuyor.

Kadınların iş hayatında daha da güçlenmesine imkan tanıyan bu kredi için vade süresi ve faizler esnaf ve sanatkârın mali yapısı, ödeme gücü, faaliyet gösterdiği meslek kolunun özelliklerine bağlı olarak banka tarafından uygun görülen şekilde belirleniyor. Bu kredi kapsamında girişimcilerden faiz talep edilmiyor, yalnızca anapara geri ödeniyor. Halkbank kadınları destekledikçe kadınlar güçleniyor, Türkiye güçleniyor!

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!