Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıysanız ve yaşınız 30'u geçmemişse, Halkbank'tan faizsiz 200 bin TL kredi alabiliyorsunuz!

Türkiye'nin sevilen devlet bankalarından olan Halkbank'tan kadın girişimcilere büyük destek geldi. Kadınların iş hayatına atılmasına yardımcı olmak için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen Halkbank, faizsiz 200 bin TL fırsatını duyurdu. Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıysanız ve yaşınız 30'u geçmemişse, Halkbank'tan faizsiz 200 bin TL kredi alabiliyorsunuz! Bugün sizler için Halkbank'ın duyurduğu avantajlı kadın girişimci destek paketlerini inceledik. İşte tüm detaylar!

Kadın Girişimci Kredisi

Halkbank'ın iki farklı kredisi bulunuyor. Bunlardan birinde faiz 0 iken, diğerinde ise düşük faiz oranları karşımıza çıkıyor. Eğer siz de işinizi kurmuş bir kadın girişimciyseniz 100 bin TL kredi alabiliyorsunuz ancak yeni iş kuran/kuracak olan ya da yeni kurduğunuz iş yerinin yaşı 6 ayı geçmiyorsa Halkbank'ın size sunduğu azami kredi limiti 50 bin TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu kredide düşük faiz oranları uygulanıyor fakat her faiz oranı müşteriden müşteriye göre değişiklik gösteriyor. 3 ay ile 36 ay arasında değişen vade oranları ise Halkbank'ın Kadın Girişimci Kredisi'nin bir diğer özelliği. Ayrıca kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmıyor.

Başvuru Şartları

Halkbank'ın Kadın Girişimci Kredisi'nin şartları ise şu şekilde açıklanmış:

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli
  • Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler,
  • İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlar,
  • Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar.

Halkbank'ın bu kredisine başvuru yapabilir.

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış ve 30 yaşınızı doldurmadıysanız, Halkbank'tan 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi alabilirsiniz ancak 1 yıllık ustalık belgeniz varsa ve ustalık belgenizin olduğu meslek koluyla ilgili son 1 yıl içinde işletme kurduysanız, Halkbank sizlere tam 225 TL bin TL faizsiz kredi veriyor.

Kimler Faydalanıyor?

  • “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.
  • Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.
  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.
  • KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.