Kadınların her alanda olduğu gibi, ekonomimizde de sürekli artmaya devam eden bir orana sahip olabilmesi, kadın girişimcilerin sayısının arttırılmasına yönelik devlet destekleri sürekli olarak devam ediyor. Halkbank, kadın girişimciler için devlet tarafından ayrılan fonların, girişimcilere ulaşabilmesinde aracı rolünü en iyi şekilde gerçekleştiren kamu bankalarından biri. Bankanın Önce Halk, Sonra Bankayız” anlayışıyla sunduğu bankacılık hizmetlerinden bir tanesi, Kadın Girişimci Kredisi.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

İlk defa işletme kuran, kurmak isteyen, işletmesini yeni kurmuş kadın girişimciler için sunulan bu kredi ürünü, kadınların cesaretlendirilmesi, desteklenmesi ve teşvik edilmesi amaçlarına sahip. Kadın Girişimci Kredi desteği, uzun vade, 6 ay ödemesiz dönem, kredi kartı ve kredili mevduat hesap gibi çeşitli ilave desteklerle birlikte sunuluyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Kadın Girişimci Kredisi, girişimcilerin özelliklerine göre değişen üst limitlere sahip. Buna göre, işletmesini kurmuş ve 1 yıl gibi bir süreyi geride bırakmış olan girişimciler, kredi paketinden en yüksek 150.000 TL olarak faydalanabiliyor. İşletmesini yeni kuracak veya kurduktan sonra 6 ay geçmiş kadın girişimcilerse, destek paketinden en fazla 100.000 TL olarak faydalanabiliyor. 36 Ay vade seçeneğiyle sunulan kredinin, ilk 6 ayı geri ödemesiz. Kredinin geri ödemeleri aylık eşit taksitlerle yapılabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Yanı sıra Kadın Girişimcilerden, kredi vadesi boyunca EFT ve havale gibi işlem ücretleri alınmıyor. Bu kredinin yanında, 5.000 TL limitli Kredili Mevduat Hesap ve 5.000 TL limitli Paraf Üreten Kadın Kredi Kartı ayrıca tanımlanıyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisini Kimler Kullanabiliyor?

Gerçek kişi ve şahıs işletmesi ya da hisselerin toplamının en az % 50’ sine kadın girişimcinin sahip olduğu işletme sahipleri başvuruda bulunabiliyor. Kadınların aktif olarak yönetici faaliyetlerde bulunuyor olması koşulu bulunuyor. İşletmesini yeni kurmak isteyen, kurduktan sonra en az 6 ay geçmiş, ya da bir yıl geçmiş olan tüm kadın işletme sahipleri Halkbank Kadın Girişimci Kredi desteğinden faydalanabiliyor. Bu paketin dışında, Halkbank tarafından kadın girişimciler için hazırlanmış olan “ Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi” ve “KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi” destek paketleri de bulunuyor.