Kadın girişimcilere Hakbank'tan müjde: Kendi işinin patronu olmak isteyen kadınların sırtı Halkbank sayesinde yere gelmiyor!

Kadınlar her geçen gün iş hayatında daha aktif rol almaya başlıyor. İş hayatında başarıya ulaşan kadınların hikayesi ise tüm kadınlara örnek oluyor. Böylece kadın girişimcilerin sayısı her geçen gün artıyor, Türkiye kadınlar sayesinde güçleniyor.

Kadınlar iş hayatında başarıya ulaşırken türlü bedeller ödemek zorunda kalıyor. Bu zorlukların başında ise ekonomik darboğaz geliyor. Erkeklerin iş hayatında daha kolay tutunabildiği şu günlerde kadınlar o kadar da şanslı sayılmayabiliyor. Özellikle de ekonomik zorlukların üstesinden gelmek bazen bir hayli zor olabiliyor. Bu zorlukların karşısında ise kadınlar adına Halkbank duruyor.

Halkbank Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Kredi İmkanı Sunuyor!

halkbank 1-3

Halkbank, kadın girişimcilerin iş hayatına atılmaları ve süreklilik sağlamaları için benzersiz bir kredi imkanı sunuyor. Halkbank'ın sıfır faizle verdiği bu kredi hem kendi işini kuracak girişimcilere hem de hali hazırda işini kurmuş olan kadın girişimcilere büyük destek sağıyor.

Halkbank, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 30 yaşını doldurmamış girişimciler için azami 100 bin TL kredi imkanı sağlarken En az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kuran girişimciler için azami kredi limiti 225 bin TL olarak belirleniyor. Halkbank sıfır faizli esnaf kredisi kapsamında bu kredi kullanımlarında faiz talep edilmiyor.

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredisi'nden Kimler Faydalanabiliyor?

HALKBANK 1-2

Halkbank'ın sunduğu sıfır faizli esnaf kredisinden faydalanabilmek için bazı şartları sağlamak gerekiyor. Bu şartların başında “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olmak geliyor. Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar Halkbank sıfır faizli esnaf kredisinden faydalanabiliyor ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirmeleri gerekiyor.

KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbank'a sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç kadın girişimci esnaf ve sanatkârlar da sıfır faizli kredi fırsatından yararlanabiliyor. Halkbank'ın kadın girişimcileri desteklemek amacıyla sunduğu bu kredi sayesinde kadınlar iş hayatında daha aktif rol alabiliyor, Türkiye kadınlar sayesinde güçleniyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!