Ev sahibi olmak isteyenler yaşadı: Halkbank hem elindeki evleri piyasa fiyatının altında satıyor hem de düşük faizli kredi veriyor!

Ev sahibi olmanın önemi bugünlerde daha da çok anlaşılıyor. Pandemi koşulları birçok iş yerinin kapanmasına, vatandaşın da işsiz ve parasız kalmasına neden oluyor. Hal böyle olunca birçok kişi zorunlu ihtiyaçlarını bile gideremez hale geliyor. Karşılanamayan bu  ihtiyaçların başında ise ödenemeyen ev kiraları geliyor.

Ne yazık ki insanların işsiz ve parasız kalmasına sebep olan koşullar aynı zamanda ev fiyatlarının da şaşılacak derecede artmasına neden oluyor. Hal böyle olunca da birçok kişinin ev alma hayalleri suya düşüyor. Bu konuda en iyi çözüm, bankalar tarafından satışa çıkarılan evleri satın almak oluyor. Elindeki evleri satışa çıkaran bankaların başında ise Halkbank geliyor.

Halkbank Elindeki Evleri Piyasa Fiyatının Yarısına Satışa Çıkarıyor!

halkbank 1

Halkbank, icra yoluyla aldığı evleri, piyasa fiyatının neredeyse yarısına satışa çıkarıyor. Bu satış ise Halkbank Gyrimenkul'ün sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Halkbank tarafından satılan evleri almak isteyenlerin, belli şartları yerine getirerek Halkbank Gayrimenkul sitesinde, beğendikleri eve teklif vermesi gerekiyor. Başka bir deyişle Halkbank'ın portföyündeki evler, online ihale usulü ile satılıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Halkbank'ın portföyündeki evleri satın alabilmek için, ilk olarak en yakın Halkbank şubesine giderek, almak istediğiniz ev için ekspertiz raporuyla belirlenen muhammen bedelin %20'si oranında teminat yatırmak gerekiyor. Ardından da satış şartnamesi imzalayıp sisteme giriş yapabileceğiniz şifreyi alarak, bu şifreyle sisteme giriş yapmanız yeterli oluyor.

En Yüksek Teklifi Veren Evi Alıyor!

halkbank 13

Beğendiğiniz eve teklif verdikten sonra bekleme süreci başlıyor. Tüm ilanlar banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Teklif süresinin bitmesine yarım saat kala yeni bir teklif gelirse, süre otomatik olarak yarım saat daha uzuyor. Yeni bir teklif gelmemesi halindeyse ihale sonlanıyor ve en yüksek teklifi veren kişi evi almaya hak kazanıyor.

Halkbank bu evleri son derece uygun fiyata satmasına ek olarak, düşük faiz ve uzun vade imkanıyla da kredi sunuyor. Halkbank tarafından satışa çıkarılan evleri almak için 120 aya varan vadelerle Halkbank'tan alacağınız konut kredisi kapsamında ekspertiz ücreti ödemeniz gerekmiyor. Bu da Halkbank'tan ev almanın bir diğer avantajı oluyor. Halkbank sayesinde ev sahibi olmak isteyen herkes hayallerine kavuşuyor. Ev kirası ödeme derdi ortadan kalkıyor!