İş dünyasında kadının rolünü güçlendirmek amacıyla devletin son yıllarda önemli projeleri ve destek programları bulunuyor. Kadın yatırımcılara özel hibe ve kredi programları, kadın istihdamını teşvik edecek prim destekleri pek çok programın uygulandığı bugünlerde Halkbank’tan da kadınlara özel faizsiz kredi desteği geldi. Halkbank kadın girişimcilere faizsiz kredi sunarak, kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlara yardımcı oluyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi

Halkbank tarafından ülkemizdeki tüm kadın girişimcilere yönelik sunulan kredi desteği %0 faiz oranıyla önemli bir destek sağlıyor. Kadın girişimcilerin finansman desteği alarak, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi hedefiyle kadın girişimcilere özel faizsiz kredi paketini sunuyor. Bu paket sayesinde kadın girişimciler hem faiz yüküyle boğulmuyor hem de durumuna özel olarak belirlenen ödeme planıyla zorluk yaşamadan kredisini ödeyebiliyor.

Halkbank kadın girişimci kredisinde KOSGEB uygulamalı eğitimini tamamlayan ve 30 yaşını doldurmamış olan kadın girişimcilere 100.000 TL limitli %0 faizli kredi desteği veriliyor. 1 yıldır ustalık belgesi olan ve bu belgesiyle alakalı olan sektörlerde son 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olan yeni kadın girişimcilerde 250.000 TL limitli ve %0 faizli esnaf kredisi kullanabiliyor.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Halkbank’ın 2022’de kadın girişimcilere sunduğu %0 faizli girişimci kredisi desteğinden yararlanabilmek için belirli şartların sağlanmış olması gerekiyor. Buna göre kadın girişimcilerin mutlaka KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi programını tamamlamış olmaları ve krediye başvuru tarihlerinde 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca minimum 1 yıllık ustalık belgesi sahibi olunması ve bu ustalık belgesi ile ilgili olan sektörlerde işletme kurmuş olması gerekliliği bulunuyor. Bu şartları sağlayan kadın girişimciler Halkbank’ın kadınlara özel sıfır faizli esnaf kredisi desteğinden faydalanabilmektedir. Şartları sağlayan kadın girişimciler en yakın Halkbank şubelerine giderek, başvuru için gerekli evraklarını hazırlayıp, faizsiz kadın girişimci kredisi başvurusu yapabiliyor. Yapılan başvurular incelemelerden geçtikten sonra en hızlı şekilde yanıt sağlanıyor.

Halkbank tarafından kadın girişimcilere yönelik olarak sunulan teşvik ve destek programları sadece bununla sınırlı değildir. Halkbank ayrıca kadın girişimcilere özel KOBİ finansman kredisi de sağlamaktadır.