Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Günümüzde birçok kişinin mağdur olduğu dolandırıcılık faaliyetleri maalesef dur durak bilmeden artmaya devam ediyor. Üstelik teknolojinin gelişmesiyle birlikte sahtekarlığın da yol ve yöntemleri de artmış durumda. Ünlü kişiler, parası olanlar, olmayanlar, yaşlılar, gençler herkes ama herkes dolandırıcıların tuzağına düşebiliyor ya da bu dolandırıcılardan kurtulmak için uğraşmak zorunda kalabiliyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde herkesin bildiği ve sevdiği bir sanatçı olan Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP'ın Twitter hesabı bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Hesabı ele geçiren korsanlar hesabı geri iade etmek için 25 bin TL istedi. Haluk Levent, Twitter hesabından 'Nasıl kansız nasıl ahlak ve vicdan yoksunu insanların dönemine denk geldik.' diyerek tepkisini ifade etti.

Platforma Ait Hesap Çalındı

Binlerce ihtiyaç sahibine ve mağdura yardım eli uzatmayı hedefleyen ve sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan AHBAP Platformuna ait hesap bilgisayar korsanları tarafından çalındı. Bunun akabinde Haluk Levent, hesabın çalındığını Twitter üzerinden duyurarak bilgisayar korsanlarının çalmış olduğu hesabın kapatılmasını talep etti. Diğer yandan AHBAP'ın hesabını ele geçiren bilgisayar korsanları hesap üzerinden kripto para reklamı yaparak şu paylaşımı yaptılar: "Ahbaplardan Müjde Var! Aşağıya bıraktığımız bitcoin cüzdan koduna gönderdiğiniz tüm bitcoinler 30 dakika içinde hesabınıza 2 katı bitcoin aktarılacaktır. (Cüzdan numarası yorumlarda ve açıklamada belirtilmiştir.)

Platformun Hesabında Kripto Reklamı

30 gün içerisinde gönderilen kripto paraların ikiye katlanacağını iddia eden dolandırıcılar karşısında Haluk Levent çalınan Twitter hesabının hemen kapatılması için çağrıda bulundu. Hatta yetkililere seslenen Haluk Levent; 'Biz ahbaplardan 25 bin TL para istiyorlar sayfayı geri vermek için. Hasta çocukların ailelerine DM den mesaj atıyorlar. Bu sayfayı kapatır mısınız lütfen.' şeklinde durumu ifade etti. Akabinde Haluk Levent, dolandırıcıların DM'den yaptıkları yazışmaları da hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Haluk Levent bilgisayar korsanlarının özelden yaptıkları bu yazışmaları paylaştığı tweetinde 'Nasıl kansız nasıl ahlak ve vicdan yoksunu insanların dönemine denk geldik. Hasta ailelere attıkları telefon numarasından biz Ahbaplara attıkları mesajla bakın. Gerçek ihtiyaç sahibi olsa ben veririm parasını ama bunlar net çete.' diyerek yeniden tepkisini gösterdi.