Hastalık Havası Kapıda: Sıcaklıklar 10 Derece Düşüyor! İşte Kar Uyarısı Yapılan Yerler

Meteoroloji yetkilileri uyardı. Hava sıcaklıkları 6 ila 10 derece birden düşüyor…

Güncel 20.09.2021 - 17:14 20.09.2021 - 17:35 Ayşe Gül Sandıkcıoğlu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıkları Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde düşüşe geçiyor. Çarşamba akşam saatleriyle birlikte soğuk ve yağışlı hava bekleyen Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları yağışlara ve sıcaklık düşüşlerine karşı uyardı.

Çarşamba Gününe Dikkat

kar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre, Çarşamba akşam saatlerinden itibaren, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli yağışlar bekleniyor. Bununla beraber hava sıcaklıklarının ise Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi tahmin ediliyor.

Tüm Ülke Karadeniz’in Etkisinde Olacak

soğuk

Yetkililer, Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın tüm ülke genelinde etkili olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Ülke çapında görülecek olan söz konusu yağışların, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Uzmanlar ayrıca sıcaklıkların da Marmara Bölgesi’nden başlayarak Perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesini bekliyor.

Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren ise, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, özellikle de 1800 m rakım ve üzerindeki bölgelerde yaşanan sıcaklık düşüşlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışı oluşturabileceği tahmin ediliyor.

Soğuklar Hafta Sonu Gidiyor

Soğuk ve yağışlı hava sisteminin, ülkemizi hafta sonunda terk etmesi bekleniyor. Fakat bir anda yaşanacak olan aşırı ısı düşüklüğü nedeniyle yetkililer rakımı yüksek olan yerlerde yaşanabilecek zirai don hadiselerine karşı vatandaşları uyarıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@