Haberlerde karşılaştığımız korkunç olaylar artık gerçekten de bir sınır tanımamaya başladı. Şanlıurfa'da meydana gelen bir olay duyanlara artık pes dedirtti. Şanlıurfa'da yeni doğan bir bebek, babasının çıkış işlemlerini yaptırdığı esnada kaçırıldı. Polis ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar sonrasında yakalanan hırsızlardan kurtarılan bebek ailesine teslim edildi. İşte haberin detayları!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Taburcu İşlemleri Yapılırken Kaçırıldı

Her geçen gün özellikle bebek ve çocuklara ilişkin suistimal, kaçırma ya da tacize ilişkin haberler gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak yine Şanlıurfa'dan gelen bir haberle bir bebeğin daha kaçırıldığını öğrendik. Şanlıurfa'da yeni doğan bir bebek, hastanede babasının çıkış işlemlerini yaptırdığı esnada kaçırılmaya çalışıldı. Babası işlemleri yaparken kaçırılan bebek için anında harekete geçen emniyet güçleri kısa bir süre içerisinde çocuk hırsızlarının peşine düşerek yakalamayı başardı. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğan ve henüz 3 günlük olan kız bebeğin babası, hastanede taburcu işlemlerini tamamlamaya çalışırken çocuğunun kaçırıldığını fark etti. Hızlıca yaptığı şikayetin ardından hemen harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, iki şüphelinin bebeği hastaneden kaçırdıklarını belirledi. Emniyet kuvvetleri bebeğin Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesindeki bir evde saklandığını belirleyerek yapmış oldukları operasyonla bulduğu bebeği ailesine teslim etti.

Şüpheliler Bebeğin Akrabaları

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya gelen ve henüz 3 günlük olan bebeğin kaçırılmasının ardından bebeğin babasının emniyet güçlerinden yardım istemesi üzerine polis ekipleri derhal harekete geçtiler. Bebeğin babasının bebeğin kaçırıldığı sırada hastane taburcu işlemlerini yaptığı bildirildi. Bunun ardından ekipler olayı araştırmaya başladıktan sonra M.K. (18), A.K (17), A.K. (50), M.K. (48) ile H.K’yi (50) isimli şüphelileri gözaltına aldı. Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bulunan bir evde saklandıkları belirlenen kişilerin ele geçirildiği operasyonla bulunan bebek ailesine teslim edildi. Yapılan takip ve incelemeler sonrasında ele geçirilen zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bu esnada henüz yeni doğan ve 3 günlük olan bebeğin akrabaları olan şüphelilerden M.K. (48) ile H.K’ye verilmek üzere kaçırıldığı öne sürüldü. Olaya ilişkin araştırma, inceleme ve soruşturmalar deva ederken ailesine teslim edilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu da gelen haberler arasında.