Ülkemizde hızla enflasyon artmaya devam ediyor. Özellikle Koronavirüs Pandemisinin ardından tüm dünyada artan enflasyon, Türkiye'de de etkisini oldukça sert gösterdi. Son 2 yıldır vatandaşların yoksulluk sınırı her geçen gün yukarı çıkıyor. Son açıklanan rakamlara göre yoksulluk 20 bin TL civarlarında, açlık sınırı ise 7 bin TL'ye dayandı. Birçok aile açlık sınırında ay sonunu getirmeye çalışıyor.

Ancak bu enflasyonun farkında olan yetkililer ise bu yıl içinde 2 kere asgari ücret zammı yaparak vatandaşların dertlerine çare olmaya çalıştı. Şimdilerde herkesin gözü kulağı Aralık ayında açıklanacak yeni asgari ücretteyken bugün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamalarla vatandaşları enflasyona ezdirmediklerini ve aralık ayından itibaren enflasyonla birlilkte hayat pahalılığının hızlı bir şekilde düşeceğini söyleyerek vatandaşlarlara telkinde bulundu.

Kastamonu Ziyaretinden Açıklamalar Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün Kastamonu'nu ziyaret etti. Ziyaret sırasında ise açıklamalar yapmayı ihmal etmedi.  Nureddin Nebati'nin özellike üstünde durduğu konu ise elbette enflasyon ve hayat pahalılığı oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Kastamonu ziyaretinde yaptığı açıklamada kimseyi enflasyona ezdirmediklerini ve vatandaşların attıkları adımlar sayesinde daha rahat yaşayabileceklerini ifade etti; "Enflasyon, aralık ayından itibaren baz etkisiyle de olsa hızlı bir şekilde düşmeye başlayacak ve hedefimiz olan tek rakamlı enflasyonu yakalayacağız. Bunu hiç kimse işini kaybetmeden, aşını kaybetmeden, kepenk kapatmadan, atölyelerin kapılarına kilit vurmadan, fabrikaların kapılarına kilit vurmadan gerçekleştireceğimizi; tüm dar gelirli, sabit gelirli başta olmak üzere, toplumun enflasyondan en fazla etkilenen kesimlerinin bizim attığımız adımlarla daha rahat bir hayat sürdüreceklerini ifade ederim" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyona karşı vatandaşları koruduklarını söyleyerek "Dünya bir krizle karşı karşıya kaldığında bu krizin üstünden gelecek her türlü enstrümanı en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. 20 yıldır bu ülkede hiç ama hiç kimse 'Beni enflasyonun altında ezdirdiler', 'Beni doktorsuz bıraktılar', 'Benim çocuğumu kitapsız bıraktılar' diyemez" diye konuştu. 

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Döviz kurundaki oynaklığın minimum seviyede olduğunu söyleyen Nebati, "Öngörülebilirliğin arttığı, insanların hesaplarını çok rahat bir şekilde yapabildiği bir dönemdeyiz" dedi.