Kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'den çıkmayan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'den çıkmayarak HDP Grubu katında kalan Gergerlioğlu ve yanındaki bazı kişilerin açıklama ve konuşmalarında ''terör örgütü propagandası yaptıkları'' gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Hukuki ve idari işlemlerin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı, Gergerlioğlu'nun ifadesinin alınması için polis merkezi amirliğine götürülmesi talimatı verdi. 

Gözaltına alınan Gergerlioğlu, ifadesinin alınması için ilgili polis birimine götürüldü. Gergerlioğlu'nun hakkındaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından kesinleşmiş hapis cezasına yönelik işlemlerin yapılması bekleniyor. 

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

Gözaltına alınma işlemi sırasında bazı sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yapıldı.  ( Ajans Bizim )