Kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'den çıkmayan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, milletvekilliği düşürüldükten sonra TBMM'den çıkmayarak HDP Grubu katında kalan Gergerlioğlu ve yanındaki bazı kişilerin açıklama ve konuşmalarında ''terör örgütü propagandası yaptıkları'' gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Hukuki ve idari işlemlerin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı, Gergerlioğlu'nun ifadesinin alınması için polis merkezi amirliğine götürülmesi talimatı verdi. 

Bankaların Kara Listelerinde Yer Alan Kişilere Müjde, Uzmanların Anlattığı Yöntemlerle Anında 40.000 TL Alacaksınız! Bankaların Kara Listelerinde Yer Alan Kişilere Müjde, Uzmanların Anlattığı Yöntemlerle Anında 40.000 TL Alacaksınız!

Gözaltına alınan Gergerlioğlu, ifadesinin alınması için ilgili polis birimine götürüldü. Gergerlioğlu'nun hakkındaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından kesinleşmiş hapis cezasına yönelik işlemlerin yapılması bekleniyor. 

Gözaltına alınma işlemi sırasında bazı sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yapıldı.  ( Ajans Bizim )