Enflasyon yükselişine bağlı olarak, ticaret dünyasında yaşanan daralma, yeni işsizlerin oluşmasına neden oluyor. Ekonomi ve ticaretteki bu olumsuz tabloya bağlı olarak yaşanan işsizlik oranlarındaki artışa karşı devlet kurumlarının istihdam açıklamaları önemli fırsatlar sağlıyor. Son olarak dünyanın en büyük hava yolu şirketi Türk Hava Yolları(THY) tarafından 2022 yılında yeni personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı. THY tarafından gerçekleştirilecek personel alımı kabin personeli pozisyonu için yapılacak. Peki THY personel alım şartları neler? THY kabin memuru alımı başvurusu nasıl yapılır? Detaylar haberimizde!

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

THY’den Dev İstihdam Hamlesi

Türkiye’nin ve hatta dünyanın en büyük havayolu şirketi haline gelen Türk Hava Yolları(THY), yeni yatırımlarda bulunmaya devam ediyor. 2022 yılında politikası gereğince yeni uçuş noktaları açan ve mevcut uçuş noktalarındaki sefer sayılarını arttıran THY, oluşan personel ihtiyacına karşılık, yeni personel alımı yapılacağını açıkladı.

THY resmi web sitesi üzerinden yayınlanan duyuruya göre kurum tarafından 2022 yılında yeni kabin memuru alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Yayınlanan 2022 THY kabin memuru alımı ile ilgili detaylarda belli oldu.

THY Kabin Memuru Alımı Şartları Neler?

THY tarafından yeni personel alımı ilanının duyurulmasıyla birlikte adaylar THY kabin memuru başvuru şartları neler? araştırmaya başladı. THY kabin memuru şartları ise açıklandı. İşte 2022 yılında yapılacak yeni THY kabin memuru alımı için aranan şartlar!

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 01.01.1984 ile 31.12.2002 tarihleri arasında doğumlu olmak,
  • Lise diplomasına sahip olmak,
  • İleri seviyede İngilizce dili biliyor olmak,
  • Adli sicil kaydına sahip olmamak
  • THY’de daha önce çalışmış ancak disiplinsizlik veya sağlık sorunları nedeniyle ayrılmamış olmak,

Şeklindedir. Bu şartların haricinde THY kabin memuru alımı için aranan temel şartlar bulunuyor. Bu şartlar arasında ise;

  • Erkek adaylarda 1.70 ile 1.90 arasında boya sahip olmak,
  • Kadın adaylarda 1.60 il 1.80 arasında boya sahip olmak,
  • THY üniforması giyildiğinde açıkta kalan bölgelerde görünecek dövme, iz veya piercing olmaması,

Şeklindedir.

THY Kabin Memuru Alımı Ne Zaman?

THY tarafından kabin memuru başvuruları 09.09.2022 tarihinde başladı. THY tarafından kabin memuru başvurusu için son tarih ise belirtilmedi. Böylelikle adaylar rahatlıkla başvuru yapıyor.