Kredi notu düşüklüğü, bankaların kredili ürünlerini kullanıp, zamanında ödeme yapmama, asgari ödeme tutarının altında yapılan ödemeler, ödeme düzensizlikleri nedeniyle ortaya çıkar. Her ödeme düzensizliği, kredi notunuzun biraz daha düşmesine neden olur. Bununla birlikte, bankalarda kredili ürün kullanmadığı için sicili olmayan kişiler de “0” kredi notuna sahip olabiliyor. Bu durumda olanların kredi kullanabilmeleri bankaların politikaları gereği zor olabiliyor. Bazı bankalar 800 kredi notuna kadar yüksek riskli sınıfta olanlara kredi verebiliyorlar. Ancak puanınız 800’ den daha da düşükse, kredi çekebilmeniz iyice zorlaşıyor. Buna karşın kredi notunun düşüklüğüyle, kara listede olmak aynı şey değildir. Kara listede yer alan kişilerin en az 5 yıl boyunca kredi çekebilmeleri neredeyse mümkün değilken, kredi notu düşük olanların çeşitli kredi çekme olanakları bulunuyor.

Teminatla Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Teminat karşılığı ya da ipotekli kredi olarak bilinen ürün, bir gayrimenkul ya da otomobilin rehini karşılığında verilen kredidir. Genel olarak kredi, notu düşük olan kişiler teminat karşılığı bankayla yüz yüze görüşerek kredi kullanabilirler. Ancak yine her banka kredi notu 1.00 altında olan kişilere kredi vermiyor. Okuyucularımız için kredi notu düşük olanlara kredi olanağı sunan bankaları listeledik.

Ziraat Bankası

Kredi notu düşük olan kişilere, kefil ya da teminat karşılığı kredi sunan bankalardan biri Ziraat Bankası olarak öne çıkıyor.

ING

ING düşük kredi notu olanlara, daha yüksek risk çerçevesinde, daha yüksek faiz uygulayarak kredi verebiliyor.

AlternatifBank

ING gibi yüksek faiz oranları uygulayarak, düşük kredi notuna sahip kişilere kredi verebiliyor.

ODEABANK

Odeabank’ ta farklı kredi notuna sahip başvurulara, farklı faiz oranları uyguluyor. Düşük kredi notu olanlara kredi kullanım olanağı mevcut.

Halkbank

Halkbank düşük kredi notu olan kişilere, teminat veya kefil karşılığı kredi sunuyor.

Şekerbank

Şekerbank’ ta teminat ve kefil karşılığı, kredi notu düşük olan kişilere kredi sunuyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

TEB

TEB kredi notu düşük olan kişilere çeşitli kredi olanakları sunan bankalar arasında yer alıyor.

Garanti BBVA

Garanti BBVA, kredi notu düşük olan kişilere çeşitli olanaklar sunan diğer bir bankadır.