Türkiye'nin batı ve güney kesimlerini günlerce kasıp kavuran orman yangınları özellikle Marmaris ve Manavgat'ı tükenme noktasına getirdi. Yangınlara müdahale etmekte yetersiz kalınması ve yangın söndürme hizmetlerinin özelleştirilmesi hala süren tartışmalara neden oldu. Kendi yarasını kendisi sarmaya etler karar veren halk, güvenilir dernekler ve ünlü isimler aracılığıyla düzenlenen yardım kampanyalarına destek yağdırdı. Bu desteklerden en etkili olanı ise muhtemelen Demet Akalın'ın başını çektiği kampanyaydı!

Kahraman Oldu

Demet Akalin

Demet Akalın, uzun süredir iktidara yakın bir duruş sergileyerek hayranlarını şaşırtıyordu. Çünkü desteklediği söylemlerle yaşam tarzının ve işinin pek alakası yoktu! Ama önceden Kıyı Emniyeti'ne ait olan bir yerde "Hira Han" adında bir restoran açılınca bu durumun pek de ideolojik olmadığı anlaşıldı. Son dönemde ise bu hareketlerinin tam tersini sergileyen bir Demet Akalın görmeye başladık. Aşı ve mülteci politikalarını kıyasıya eleştiren ünlü şarkıcı, doğal afetler konusunda da sesini yükseltti. 

Demet Akalın-5

Üstelik afetler konusunda yaptıkları eleştirilerle sınırlı kalmadı. Dev bir yardım kampanyası örgütledi ve adeta bir halk kahramanına dönüştü. Çok geçmeden yaşanan sel felaketleri ve hızla değişen gündem nedeniyle bu olaylar unutulmaya yüz tuttu. Ama Demet Akalın afet bölgelerine hala devasa tırlarla yardım paketleri göndermeye devam ediyor. Hem de çok yakından tanıdığımız isimlerle birlikte!

Çok Eleştirilmişti

Mehmet Yalçınkaya

Geçtiğimiz Yıl Bugün Kardeşi Selçuk Tektaş'ı Kaybeden Alişan'ın Instagram Paylaşımı Yürekleri Yaktı: "Bir Daha..." Geçtiğimiz Yıl Bugün Kardeşi Selçuk Tektaş'ı Kaybeden Alişan'ın Instagram Paylaşımı Yürekleri Yaktı: "Bir Daha..."

Fenomen yarışma "MasterChef"in sevilen jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya, sosyal medya hesaplarını genellikle sadece işini paylaşmak için kullanıyor. Ama bu huyundan orman yangınları sırasında da taviz vermeyince olanlar oldu! Her yer yanarken kendi reklamını yapmakla suçlanan Mehmet Yalçınkaya'ya yapılan "Duyarsız" eleştirileri aldı başını gitti. Oysa o sadece yaptığı yardımları paylaşmamayı seçmişti.

Demet Akalın da kampanyasının akıbetini ve tüm yardım edenleri teker teker paylaşmayı tercih etti. Böylece, Mehmet Yalçınkaya'nın aslında çok büyük destekler sunduğunu görmüş olduk! Afetzedelerin evlerini tekrar kurmalarına destek olan ünlü şef, son olarak bütün evlere yepyeni mutfak eşyaları göndermiş!