Yıllarca ecza dolaplarımızda bulunan ve her derde deva olan vicks, günümüzde de birçok alanda kullanılmaya devam ediyor. Özellikle burun tıkanıklıklarının giderilmesinde herkesin vazgeçilmezlerinden birisi olan vicks bunun dışında da başka birçok yerde kullanılabiliyor. İçerisinde bulunan kafur, okaliptüs yağı ve mentol gibi içerikler sayesinde harikalar yaratan vicks, rahat bir uyku çekmenizi bile sağlıyor. İşte sizin için vicksin kullanım alanları!

Kulak ağrıları

Özellikle soğuk kış aylarında birçok kişinin en büyük sorunu soğuk algınlığı. Basit soğuk algınlıklarında, kulak tıkanıklıklarında ya da kulak iltihabı sorunu yaşadığınızda ilk belirtilerden birisi de kulak ağrısı olur. İşte bu tarz kulak ağrılarını iyileştirebilmek için vicks kullanabilirsiniz. Bunun için bir parça pamuğu vickse batırıp kulağınıza yerleştirdikten sonra yatın. Bu şekilde kulağınızın ağrısını kesebilirsiniz.

Topuklardaki Çatlaklara İyi Gelir

Her ne kadar özen gösterirseniz gösterin sürekli vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklarımız bu durumdan dolayı olumsuz etkilenir. Özellikle topluklarda oluşan çatlaklar hemen hemen herkesin ortak sorunu. Bununla mücadele etmek için de yine vicks kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle ayaklarınızı ılık suda ıslattıktan sonra poza taşı ile topuklarınızı ovalayın. Ardından topuklarınıza vicks ile masaj yapabilirsiniz.

Ayak Mantarı İçin Vicks

Ayak tırnaklarımızda meydana gelen ayak mantarları yine birçok kişinin maruz kaldığı ayak sorunlarının başında geliyor. Bu sorunla mücadele etmenin yöntemlerinden birisi de vicsk. Ayak mantarlarınızdan kurtulmak için mantar bulunan bölgeye günde birkaç defa vicks uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı 2 hafta boyunca yaparsanız ayak mantarlarının iyileştiğini göreceksiniz.

Böcekleri Uzak Tutmak İçin

Birçok alanda uygulama yeri olan vicks genellikle sağlık alanında kullanılıyor olsa da böcekleri ve hayvanları uzak tutmak için de kullanılabiliyor. Vicks'de bulunan mentol kokusu insanları rahatlatan bir faktör olsa da böcekler ya da hayvanlar için durum aynı değil. Bu nedenle eğer evinize böcek giriyorsa, böceklerin girdiği yere vicsk sürebilirsiniz.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Baş Ağrıları İçin Birebir

Yine vicks'in kullanım alanlarından birisi de baş ağrısı. Bunun için burnunuzun altına biriz vicks sürüp kokusunu içinize çekebilirsiniz. Bu şekilde baş ağrınızın zaman içerisinde azaldığını göreceksiniz.