Amerika'nın eli en sıkı aileleri, evlerindeki yaşam koşullarını belirlerken oldukça yaratıcı tasarruf tedbirleri alarak duyan herkesi şaşırtıyor. Aşırı Pintiler adlı programda yayınlanan Amerikalı cimrilerin tasarruf tedbirleri gerçekten de birbirinden ilginç deneyimler barındırıyor. İşte cimrilikte tarih yazan Amerika'nın en pinti karakterleri ve yaptıkları yaratıcı pintilikler!

Yok Böyle Pintilik

Cimrilikte efsane bir noktada olan kişilerden birisi olan Amerikalı bir vatandaş, sırf kolay harcayamamak için kredi kartlarını donduruyor. Böylelikle her canı istediğinde kredi kartını kullanamıyor çünkü önce donmuş olan kartlarının buzlarını eritmesi gerekiyor.

Yine başka bir pinti kağıt havlularını ve poşet kahvelerini kurutup kurutup defalarca kez kullanabiliyor. Kağıt havlularını kurutarak yeniden yeniden kullanana vatandaş bundan yılda 100 dolar kadar tasarruf elde edebildiğini söylüyor.

Başka bir pinti ise bahçesine yapma çiçek dikiyor çünkü hem daha az uğraşıyor hem de en az 10 yıl boyunca dayanabilen bu yapma çiçekler bu kişiye 1000 dolar civarında bir tasarruf kazandırıyor. Tüm seneyi bahçesi için tek bir kuruş harcamadan geçirebiliyor çünkü yapma çiçekler sayesinde gübre ya da sulama giderlerini minimize ediyor.

Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...

Evdeki diş macunu, tuvalet kağıdı ya da havlu gibi daha birçok şeyi evde poker pulları ile değiş tokuş eden aile de inanılmaz derecede değişik. Öyle ki eğer pulunuz yoksa evdeki malzemeleri kullanamıyorsunuz. Aile bireylerden birisi yeterli pulu olmadığı için diş ipi alamadığından bile bahsediyor.

Şaşırtan Pintiler

Yine başka bir Amerikalı çöplere atılan şarap şişelerini arıyor.  Bir şekilde atılan şarap şişelerinde bir kadeh bile olsa şarap çıkartıyor. Böylelikle şaraba vermediği para ile harika bir tasarruf yaptığını iddia ediyor.

Hijyenik ped almak yerine çorap kullanan bir Amerikalı kadın ise hem çevre dostu bir tüketim alışkanlığına sahip olduğunu hem de çok düşük maliyetli bir ped kullandığını düşünüyor.

Yağmur suyu biriktirerek ayda en az 20 dolar biriktirdiğini iddia eden bir aile var. Ve yine konu su olunca sırayla ve haftanın belirli günlerinde duş alan bir Amerikalı aile aynı şekilde sudan büyük bir tasarruf sağladıklarını düşünüyor. Herkesin bir duş günü var ve bu günlerin dışında asla duş alamıyorlar.