Son zamanlarda artan hırsızlık vakalarından korkanlar, hırsızlık vakalarına karşı önlem aldıklarını düşünürken maalesef çok daha büyük tedbirsizlikler yapabiliyorlar. Son olarak Adana'da yaşanan talihsiz bir olayda, hırsızlardan korktuğu için paralarını yanında taşıyan bir kadının tüm parası maalesef pazarda çalındı. İçerisinde yaklaşık olarak 220 bin TL değerinde altın ve bununla birlikte ayrıca 165 bin Türk Lirası olan çantayı pazar yerinde hırsızlara kaptıran kadın, başına gelen olay ile ilgili polise şikayetçi oldu. İşte detaylar!

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Adana'da Üzen Hırsızlık Olayı

Hırsızlıkla karşı karşıya kalmak tabii ki de herkesi için son derece korkutucu ve üzücü bir olay. Son olarak Adana'da yaşanan bir hırsızlık vakası ise anında sosyal medyada yayıldı. İddia edildiğine göre, Adana'nın Merkez Seyhan ilçesinin Gülbahçesi Mahallesi'nde yaşayan Seyhan Aral isimli bir kadın, biriktirdiği altın ve paralarla birlikte pazara giderek pazarda tüm parasını çaldırdı. Seyhan Aral, aslında eve hırsız girmesinden korkarak pazara para dolu çantası ile gittiğini söyledi. Ancak, evde bırakmaya korktuğu para dolu çantası ile semt pazarında alışveriş yaptığı esnada şüpheli bir kişi genç kadının çantasını kapkaç yöntemiyle çalarak anında kaçtı. Seyhan Aral'ın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, Seyhan Aral'ın çantasını alarak kaçan şüpheyi yakalamak için derhal çalışma başlattı.

Ev almayı Düşünüyorlarmış

Adana'da meydana gelen hırsızlık olayının mağduru olan Seyhan Aral, evde hırsızların çalmasından korktuğu para ve altınları evde bırakmak yerine çantaya koyarak semt pazarına gitti. Ancak korktuğu şey bu kez de pazarda başına geldi. Parasını semt pazarında alışveriş yaparken bir kapkaç ile çaldıran Seyhan Aral, 'Ev almak için biriktirdiğimiz paramızı, pazara giderken yanıma aldım. Alışveriş yaparken o esnada çantam biri kişi tarafından çalındı.' dedi. Olay sonrasında şikayetçi olduklarını söyleyen Seyhan Aral'ın eşi Enes Aral ise, 'Eşim, son zamanlarda mahallemizde hırsızlık olaylarının artmasından dolayı biriktirdiğimiz para ve altınları yanına almasının daha güvenilir olduğunu düşünmüş. Alışveriş yaptığı esnada da çanta maalesef çalınmış. Çantada 220 bin lira değerinde altın ve 165 bin lira vardı. Bir an önce o paranın bulunmasını tarafımıza iade edilmesini istiyoruz. Çok kötü durumdayız.'​​​​​​​​​​​​​​ şeklinde konuştu.