Gün geçmiyor ki hırsız ve dolandırıcılar farklı farklı yöntemlerle masum vatandaşların haklarını gasp etmeye çalışmasın! Kendi yağında kavrulan, kıt kanaat geçinen vatandaşların paralarına göz diken hırsızlar bu defa da 77 yaşındaki Şerife ninenin 5 bin TL'sini çaldılar. Esenler'de yaşayan 77 yaşındaki Şerife Zeynel Abidin'in evine gelen dolandırıcılar, yaşlı kadını "oğluna zekat getirdik" diyerek kandıran dolandırıcılar kadının evindeki 5 bin TL'yi alarak kayıplara karıştılar.

Yaşlı Kadını Kandırıp 5 Bin TL'sini Çaldılar!

Şerife teyzenin iddiasına göre, Esenler'de bir pazarda 4 kadın Şerife teyzeyle sohbet ederken yaşlı kadını "Oğluna zekat getirdik" diyerek kandırıyor ve birlikte eve gidiyorlar. Bu noktadan sonra ise Şerife teyzeye altın bilezik veren kadınlar, yaşlı kadının paralarını sakladığı yeri öğreniyor. Ardından da "Paraları daha yüksek bir yere koyalım" dedikten sonra, kadının paralarını alarak evden çıkıyorlar.

Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz! Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz!

Dolandırıldığını anladıktan sonra apartmanın güvenlik kameralarını kontrol eden Abidin ailesi kadınlardan şikayetçi oldu. Şerife teyze ise başına gelenleri şu sözlerle anlattı; "Geldiler, 'Biz de seni arıyoruz, sana et getirdik. Bayramda da geldik ama seni bulamadık' dediler. Beni tanıdıklarını ve kuyumcunun eşi olduğunu söyledi, içlerinden bir tanesi. 'Biz eve gidelim Nazmi Hoca gelip seninle bir şey konuşacak' diyerek eve geçtik. 'Biz senin oğluna zekat getirdik, kimseye söyleme' diyerek bir bilezik ve 2 bin lira para çıkardılar. Daha sonra 'Bu paraları senin paran içine koyalım' dediler. Ben de parayı çıkardım. Cüzdana koyduktan sonra paraları daha sonra yüksek bir yere koymamız gerektiğini söyledi. Ben dolabın içine koyamayınca alıp kendileri koydular. Onları yolcu ettikten sonra eve gelip hemen parayı kontrol ettim ama baktım para gitmiş. Benden 5 bin lira para aldılar"