İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için dava süreçleri bitmek bilmiyor. Şimdi de İçişleri Bakanlığı, İBB'nin Fatih Sultan Mehmet portresi alımına ikinci kez ön inceleme başlattı. Son zamanlarda da 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezası ve siyaset yasağı cezalarına çarptırılan Ekrem İmamoğlu, ayrıca İBB'yi zarara uğratmakla da suçlanıyor. İşte haberin detayları!

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Belediyeyi Zarara Uğrattığı İddia Ediliyor

YSK ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve ayrıca siyasi yasak cezası verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başka suçlamalarda bulunuyor. Gazeteci İsmail Saymaz'ın yapmış olduğu bir habere göre İmaoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'in tablosunu satın alıp Türkiye’ye getirerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni zarara uğratmakla ikinci kez suçlanıyor. Gazeteci Saymaz'a göre İngiltere'den Bellini'nin yapmış olduğu Fatih Sultan Mehmet tablosunu alan İmamoğlu tekrar yargılanıyor. Yapmış olduğu haberde 'İmamoğlu, büyük padişahın tablosuna sahip çıktığı için yargılanacak' diyen Saymaz, 'Ekrem İmamoğlu’na ‘Ahmak Davası’ndan iki yıl yedi ay hapis cezası vermek kesmedi. Terör soruşturması açmak da yetmedi. İtalyan ressam Bellini’nin atölyesinden çıkan, Londra’ daki bir müzayededen satın alınıp Türkiye’ye getirilen ‘Fatih’ tablosuna sıra geldi. Tablo 26 Haziran 2020’de Londra’da Christie’s Müzayede Evi tarafından müzayedeye konuldu. İBB, 935.250 Sterlin ödeyerek, tabloyu satın aldı. Ve şu an İBB’nin Saraçhane’deki binasında sergileniyor' dedi.

Fatih Sultan Mehmet'in Tablosuna Sahip Çıktığı İçin Yargılanacak

İsmail Saymaz Ekrem İmamoğlu hakkında yapmış olduğu haberde, İçişleri Bakanlığı'nın 25 Ekim tarihinde vermiş olduğu onayı, Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın bir gün sonraki emriyle ön inceleme başlattığını açıkladı. Söz konusu incelemenin nedeni ise 'Fatih Sultan Mehmet’in tarihi tablosunun satın alımı' olarak açıklandı. Saymaz ayrıca haberinde İmamoğlu’nun belediyeyi zarara uğratmakla suçlanacağının anlaşıldığını yazarak 'Partili başmüfettiş, İmamoğlu’nu suçlayacak bir kanıt bulduğu için seviniyorsa hata ediyor. Çünkü bu, Fatih tablosu için başlatılan ikinci ön inceleme' dedi. Bunun yanı sıra 'Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı yarışında en çok çekindiği rakip olma suçunu (!) işlediği için, Fatih’in tablosunu satın alıp Türkiye’ye getirmek suretiyle İBB’yi zarara uğratmakla ikinci kez suçlanıyor. Fatih’in sözde torunları, milletin servetini oyuncak dinazorlara, yokuş çıkamadığı için kullanılmadan hurdaya ayrılan metrobüslere harcarken; İmamoğlu, büyük padişahın tablosuna sahip çıktığı için yargılanacak.' ifadelerini kullandı.