Bugün ise Türk Sağlık Turizmi Derneği(TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler, İbrahim Gül'ün ölümünün üzerine bazı açıklamalar yaptı.

Önceki günlerde İtalya'da yaşayan 28 yaşındaki kuaför İbrahim Gül, Türkiye'ye hem malzeme almak için hem de saç ekimi yaptırmak için geldi. 6 saatlik bir operasyon için hastaneye giden İbrahim Gül'ün hastaneden cansız bedeni çıktı. Hastane yetkilileri, İbrahim Gül'ün vefatının ardından; kalp krizi nedeniyle acil anjiyoya almak zorunda kaldıklarını ve anjiyonun ardından İbrahim Gül'ün vefat ettiğini açıklamıştı ancak polisler tarafından İbrahim Gül'ün ölümü "Şüpheli" olarak adlandırılınca ortalık karıştı.

Doktor Olmayan Kişiler Yapıyormuş!

Bugün ise Türk Sağlık Turizmi Derneği(TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler, İbrahim Gül'ün ölümünün üzerine bazı açıklamalar yaptı ve doktor olmayan kişiler tarafından saç ekimi yapıldığını itiraf etti; "Şu anda piyasada maalesef beyaz önlüğünü giyip, hastanın karşısına çıkıp, 'ben saç ekim koordinatörüyüm' diyerek bu işi yaptığını iddia eden birçok insan var. İstanbul'da şu anda saç ekim merkezlerinin yüzde 50'si gibi yarı yarıya bir oranda kliniğin bazen doktorsuz işlem yaptığı kulağımıza geliyor." dedi. Terziler "Saç ekim sırasında hiç istemediğimiz ölüm olayı dikkatsizlikten dolayı ya da kullanılan lokal anestezik ve kanamayı durduran adrenalin, yüksek dozda kullanıldığı zaman ölüm maalesef söz konusu olabilir. Saç ekim bir ameliyattır, bir operasyondur ve operasyon için gerekli sterilizasyon, kalite ne gerekse yapmak zorunludur"

Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz! Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz!

Şok Açıklama!

Servet Terziler, İbrahim Gül'ün ölümü hakkında ise şu sözleri söyledi; "Saç ekim sırasında hiç istemediğimiz ölüm olayı dikkatsizlikten dolayı ya da kullanılan lokal anestezik ve kanamayı durduran adrenalin, yüksek dozda kullanıldığı zaman ölüm maalesef söz konusu olabilir. Hasta şoka girip, tansiyon düşmesi yapıp, kalpli sıkıntılar yapıp hastada istenmeyen sonuç oluşturabilir. Bu nedenle kullanılan lokal anestezik maddelerin miktarları. Kullanılan adrenalin seviyeleri, miktarları birebir özel dosyalarda takip edilip o güvenlik aralığını aşmamak kırmızı çizgiyi geçmemek zorunda. Burada bakıldığı zaman senede bir tane ex vakası oluyor, olmuyor. Yani sanki milyonda bir gibi oluyor bu olay. Bir tane insan da olsa canı bizim canımızdır. Asla bunun hatası varsa, affedilecek bir boyut değildir. Şunun altını tekrar çizmek istiyorum; saç ekim bir ameliyattır, bir operasyondur ve operasyon için gerekli sterilizasyon, kalite ne gerekse yapmak zorunludur"