Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Türkiye, son dönemde yaşadığı terör olaylarıyla yine karanlık bir dönem yaşıyor. Önce Mersin’de Polis evine yönelik bir silahlı saldırı düzenlenmişti. Son olarak ise Taksim’de yaşanan bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetmiş 81 kişi yaralanmıştı. Terör örgütlerinin kökünü kazımakta kararlı olduklarını açıklayan Süleyman Soylu, herkesi şok eden bir terör saldırısının önlenmesine dair detayları araştırdı. İşte Süleyman Soylu’nun şaşırtan terör saldırısının detayları!

Anıtkabir’e Bombalı Saldırı Hedefleniyordu!

Türkiye, uzun bir aradan sonra ülke içerisinde yaşadığı terör saldırılarıyla büyük bir şok yaşadı. Özellikle önce Mersin’de ve daha sonra İstanbul’un merkez noktalarından Taksim’de yaşanan terör saldırılarında sivil ve polis şehitlerimiz olmuştu. Bu saldırıların ardından hem ülke içinde hem de ülke dışında PKK/YPG terör örgütlerine yönelik olarak operasyonlar düzenlenmeye başlandı. Operasyonlarda yüzlerce terör örgütü mensubunun öldürüldüğü veya yakalandığı duyurulmuştu.

Süleyman Soylu, yaşanan terör saldırılarına ilişkin olarak bugün sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarda bugüne kadar MİT, Emniyet ve TSK ile Jandarma tarafından yapılan operasyonlar çerçevesinde engellenen terör saldırılarına dair detaylar paylaştı.

Söz konusu engellenen terör saldırılarına ilişkin detaylar arasında en dikkat çekeni Anıtkabir’e yönelik yapılacak saldırının önlenmesi oldu. Soylu yaptığı açıklamasında Ankara’da 2.5 yıl kadar evvel Anıtkabir’i patlatacaklarını belirtti. Söz konusu saldırganın DEAŞ mensubu tarafından gerçekleştirileceğini ve kolluk kuvvetlerinin söz konusu saldırıyı başarılı bir şekilde önlediğini açıkladı.

Harem Otogarı’na da Saldıracaklardı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında Harem Otogarı’na yönelik bir bombalı saldırı hedefinin olduğunu ve bunun engellendiğini açıkladı. Otogara yönelik yapılan terör saldırının PKK tarafından hedeflendiğini belirtti. Soylu açıklamasında söz konusu otogar saldırısının PKK tarafından koordine edildiğini ve yapılan operasyonlar kapsamında 21.04.2021 tarihinde İstanbul’da 3 PKK örgüt mensubunun başarılı bir şekilde yakalandığını açıkladı.
Soylu yaptığı açıklamasında söz konusu saldırının detaylarını da paylaştı. Terör örgütünün bombalı saldırı için sigara paketlerine gizlenen ve 5 kg kapasitede telefon düzenekli patlayıcıyı kullanmayı hedeflediklerini belirtti. Söz konusu bombayı da Harem’de patlatmayı hedeflediklerini belirtti.