İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi’nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadınların yönetimde almaları gereken yerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz’dan Önce ve Sonra

süleyman soylu 1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katılmış olduğu Kadın Muhtarlar Derneği Kongresi’nde konuşan Süleyman Soylu, kendi yönetimleri esnasında kadın yöneticilerin daha etkin ve aktif rol aldıklarını aktardı. Soylu bu konuya dair konuşmasında “15 Temmuz'a kadar kadın kaymakam sayısı 35'ti, şimdi 85. Yakında alacaklarımızla birlikte inşallah 100'ü aşacağız. Bu mülki idare hayatında bir devrimdir. Her birini yapana kadar canım çıkmaktadır." dedi. Öte yandan Soylu, "Size bir hikayemi anlatayım mı, İnşallah sayın cumhurbaşkanımız kızmaz" diyerek 2010 yılı seçimlerindeki bir anısını anlattı.

Cumhurbaşkanını Kızdıran Seçim

süleyman soylu 2

Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var! Sadece Borcam Kullanarak Birbirinden Güzel Tatlılar Yapabilirsiniz, Sadece 15 Dakikaya İhtiyacınız Var!

Bakan Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2010 seçimlerinde kadınların seçimlere katılımına dair yapmış olduğu bir değerlendirmeyi de aktardı. Soylu, bu konu ile ilgili başından geçen bir olayı aktardı. “Size bir hikayemi anlatayım mı, İnşallah sayın cumhurbaşkanımız kızmaz. 2010 yılı seçimleri... Bir büyükşehir belediye başkanı adayımız listede kadınlara çok az yer vermiş. Nereden bilsin Cumhurbaşkanımızın kulağına gideceğini. Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda şu ilin listesini verir misiniz dedi. Listede 1 erkek, 2 erkek, 3 erkek, 4 erkek, 5 erkek...  5 erkeğin adını çıkarıp kadın ekleyin dedi. Bu listeyi kim yazdı dedi. Ben hakkımı kadınlardan yana kullanıyorum dedi. Oluşturmak istediğimiz farklı bir iklim var. Sosyal alanda kadınların daha çok söz sahibi olmasının önünü açmak istiyoruz.” Dedi.