İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada yine İBB gündemde yer aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasında “PKK’nın dağ kadrosundan ama İBB’de itfaiyeci” olarak çalıştığını söylediği şahsın, şehit kardeşi olduğu ortaya çıktı. İşte o açıklama ve detaylar!

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

İçişleri Bakanlığı ve İBB Arasındaki Tartışma Devam Ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki gerginlik devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu döneminde terör örgütü PKK’nın sempatizanlarını ve militanlarını belediyeye yerleştirdiği yönünde açıklamalar yapılmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından da İBB’ye müsteşar atarak, kapsamlı bir soruşturmanın yönetildiği belirtilmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son olarak isimler vererek, İBB’deki PKK’lılara dair detaylı bilgileri paylaşmıştı. Bakan Soylu’nun açıklamasının ardından İBB cephesinden tepkiler ve yanıtlarda gelmeye başladı. Soylu’nun açıklamasında belirttiği bir şahsın, PKK’nın dağ kadrosundan olduğu ve şu anda İBB’nin itfaiye biriminde görev aldığını belirtmişti.

Süleyman Soylu, uzun süredir İBB bünyesinde CHP yönetiminde çok ciddi terör yuvalanmasının söz konusu olduğunu belirtmişti. Bu çerçevede de İçişleri Bakanlığı tarafından, kapsamlı bir soruşturma açıldığı açıklanmıştı. Ancak İBB yönetimi ve Başkan Ekrem İmamoğlu cephesinden soruşturmayı yürüten müsteşarın dosyadan el çektirildiğini ve yerine AKP’den daha önce adaylığı da bulunan bir kişinin getirildiği belirtildi. Söz konusu kişinin yürüttüğü soruşturmanın şeffaflığı hususundaki endişelerini de kamuoyuyla paylaşmıştı.

Şehit Kardeşi Çıktı

Bakan Soylu’nun açıklamasında belirttiği şahsın Muharrem Kılıç’a ilişkin İBB’den açıklama geldi. Murat Ongun sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına yanıt verdi. Ongun sosyal medyadan yaptığı açıklamada Süleyman Soylu’nun ifade ettiği “PKK’nın dağ kadrosundan olan ancak İBB bünyesinde itfaiye olarak çalıştığı belirttiği “Muharrem Kılıç” isimli şahsın şehit kardeşi olduğunu belirtti. Ongun, açıklamasının devamında hatta Soylu’nun bizzat kendisinin bile söz konusu şehit ailesini ziyarete gittiğini belirtti. Ongun, açıklamasında şehide tekrar Allah’tan rahmet dilediklerini belirterek, gelinen noktada sözün bittiği yerde olunduğunun bir kez daha farkına vardıklarını dile getirdi ve Allah affetsin dedi.