Seçimlere ilişkin tartışmalı gündem son hızıyla devam ediyor. Özellikle muhalefet tarafında her geçen gün yeni hamleler ve yeni ataklar yaşanıyor. Son olaraksa gündemde ismi açıklanmayan bir İYİ Parti yetkilisinin basına sızan sözleri yer alıyor. Adı açıklanmayan İYİ Parti yetkilisi, ilk turda tabanlarının Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermeyebileceğini, bundan dolayı da seçime 2018'de olduğu gibi çoklu adayla gidilebileceğini söyledi. İşte detaylar!

'Taban Kılıçdaroğlu'na Oy Vermeyebilir!'

Seçime dair gündem kızıştıkça kızışıyor. Habertürk yazarlarından birisi olan Muharrem Sarıkaya ile konuşan ve ismi açıklanmayan önde gelen bir İYİ Partili yetkili, bazı muhafazakar partilerin taban kitlelerinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ilk turda oy vermeyebileceğini açıkladı. Hatta bu anlamda kendi partisi için de konuşan İYİ Parti yetkilisi, kendi tabanlarının da ilk turda Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermek istemeyebileceklerini aktardı. Bu tahmini üzerine bir öneri de sunan yetkili, seçimler için çoklu aday ihtimalinin de konuşulması gereken bir ihtimal olduğuna vurgu yaptı.

2018'de Denenmişti

"Erdoğan’ın seçmeni sandığa giderken, benim seçmen gitmezse o zaman (Erdoğan’ın) seçimini rahatlatır. Bizim seçmeni de sandığa götürmenin yolu çoklu adaydan geçer. O zaman ikinci tura kalır. İkinci turda bizim seçmen Kemal Kılıçdaroğlu’na itiraz edemez, oyunu gidip verir…” Bu anlamda bir ihtimali hatırlatan ismi açıklanmayan İYİ Partili yetkilinin önerisini muhalefet 2018 seçimlerinde de kullanmıştı. 2018 seçimlerinde muhalefet seçime çoklu adayla gitmiş ve Erdoğan, Akşener, CHP'nin adayı Muharrem İnce ve HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş yarışmıştı. Fakat Erdoğan seçimi yüzde 53 oyla ilk turda kazanmıştı.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Diğer yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında da karşılıklı bir tepki yaşandı. Meral Akşener'in belediye başkanlarına yönelik Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması yapması üzerine CHP lideri  Kılıçdaroğlu bir tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu bu açıklama karşısında "Bir parti başka bir partinin iç işlerine karışmamalı" şeklinde Akşener'i uyarmıştı. Bunun üzerine Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine, "Biz dün neredeysek bugün de ordayız" dedi. Akşener konu hakkında ,"Dün kendilerine yapılanları, bugün Ekrem Başkan'a yapmaya kalktılar. Ama artık bu meydanın boş olmadığını, Saraçhane'de gördüler. Bugün, hedefleri Ekrem Başkan'dı. Bu yüzden, İYİ Parti olarak biz de, amasız, fakatsız onun yanındaydık." dedi.