Bildiğiniz gibi son dönemlerde Türkiye'nin her ilinde özellikle de gençler arasında scooter kullanmak oldukça popüler hale geldi. Hemen hemen her sokak başında kiralanabilen elektrikli scooterların yanında birçok kişi kendisine de araç olarak elektrikli scooter almayı tercih ediyor. Ancak elektrikli scooterlar her ne kadar büyük kolaylık olsa da ölümcül kazalara karışabiliyor ve hiçbir koruma önlemi almayan kişiler de bu kazalarda hayatını kaybediyor.

O Kazayla İlgili Şoke Eden Detaylar!

Buna bir örnek olarak ise geçtiğimiz haftalardan Antalya'da yaşanan kaza akıllara geliyor. Elektrikli scootera çarpan araç nedeniyle, elektrikli scooterı kullanan iki genç hayatını kaybetmişti. Bugün ise o kazayla ilgili şoke eden bir ayrıntı ortaya çıktı! Antalya'da scooter kullanan iki gencin ölümüne neden olan kazadaki sürücü verdiği ifadede aracın hızının 83 kilometre olduğunu belirtmişti. Teknik ölçümlere göre aracın hızının en az 140 kilometre olduğu belirlendi.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Antalya'da yaşanan ve herkesi üzen kaza ile ilgili ortaya çıkan detaylar trafik magandalarının korkunç yüzünü bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. İki gencin hayatına mal olan kazadaki aracın bir taşıt kiralama şirketine ait olduğu ve zorunlu trafik sigortasının olmadığı ortaya çıktı. Aile avukatlarından Oğuz Sarıçobanoğlu, bağlanması gereken aracın şirkete teslim edildiğini, zorunlu trafik sigortasının yaptırılıp, kaza sonrası iki kez satıldığını açıkladı.

Avukattan Açıklamalar

Ada Kayahan'ın ailesinin avukatlarından Oğuz Sarıçobanoğlu, iki gencin ölümüne neden olan kaza sonrasında yaşanan sürece ilişkin açıklamalarda bulundu; “Yaya geçidi olan bir yerde karşıya geçerken 1 metre kala, tutanakta hız sınırı 70 yazsa da hız sınırı 50 km olan yolda, teknik ekibimize yaptırdığımız ölçümler ve görüntülere göre en az 140-150 ile gelen trafik canavarı, umutları, geleceği olan iki çocuğumuzu elimizden aldı. Hız kontrolünü bu aracın beyninden yapacağız ama araç yok. Kazadan hemen iki gün sonra pazartesi günü şirket bu aracı birine devrediyor. O da üçüncü kişiye devrediyor ve araç şu an yok. Şirket, aynı tarihte 3 arabasını daha devrediyor. Yani şirketin içini boşaltıyor. Biz çocukların can derdindeyiz, bunlar mal derdinde. Bir sürü kişi var scooterlara suç bulan, elbette ki scooterların kontrolleri gerekli. Ama olayda zaten yaya geçidinden geçiyor, yaya geçse de çarpacak. 140 kilometre hız ne demek, frene bile dokunmuyor. Hız sınırına uysa zaten çocuklar kurtulacak. Yaya geçidindeki insan, hayvan, çocuk, çocuklu araç, eli bastonlu ihtiyar da olsa yine vuracak. Kurtarma şansı yok"