Geçtiğimiz günlerde Mersin'in Mezitli ilçesinde yaşanan terör saldırısı ülkenin gündemine oturdu. 26 Eylül Pazartesi günü Mersin'in Mezitli ilçesinde bir polisevine terör saldırısı düzenlenmiş ve saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit olmuştu. Bu saldırının altından ise CHP'nin 2012 yılında hazırladığı 'tutuklu gazeteciler' raporunda yer alan Dilşah Ercan'ın çıkması üzerine, iktidar temsilcileri bu terör saldırısı için CHP'yi sert bir dille suçlamıştı.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

İktidar, Terör Saldırısı İçin CHP'yi Hedef Almıştı!

Bu suçlamanın ardından Kılıçdaroğlu dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz" açıklamasını yapmıştı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Yanıt Gecikmedi!

Ancak Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden yaptığı açıklama ise yetinmedi ve halktv.com.tr'den Fikret Bila'ya konuştu; "Şehit kanı üzerinden kumpas kuran bir Saray ve onun fotoromancısı var. Kumpas kurulan ben utanıyorum, bunlar utanmıyor. Şehidi bile kendilerine rant malzemesi yapmaktan çekinmiyorlar. CHP ve bana kumpas kurmayı, yandaş gazetelere, televizyonlara manşet atmayı şehitten daha çok önemsiyorlar. Bu utanmazlık, vicdansızlık, akılsızlıktır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine şu şekilde devam etti; Bu kumpas tam bir rezalettir. Seçime kadar buna benzer rezaletler yapacaklarını biliyorum. Biz hazırlıklıyız. Bu rezaletlerle beni sindireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz sinmeyiz. Eğer geri adım atacağımı sanıyorlarsa yine yanılıyorlar. Bir adım geri gitmeyeceğim. İktidara hodri meydan diyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ne beni ne CHP’yi ne milleti sindiremezsiniz. CHP bu cumhuriyeti kurmuş, yurtseverlerin partisidir. CHP’yi terörle ilişkilendirmek için kurulacak bu gibi bütün kumpasları boşa çıkarmasını biliriz. DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar. Taksiciyi şahit gösteriyorlar. Peki devlet nerede? Devlet ne yapıyor? Gerçekten ben utanıyorum, bunlar utanmıyorlar.”