ilk aşk film oyuncuları ve konusu nedir?

ilk aşk filminin oyuncuları ve konusunu ayrıca oyuncuların hayatını ve biyografisini merak edenlere bu haberimizden öğrenebilirsiniz. ilk aşk filmin konusu nedir?
ilk aşk film oyuncuları ve konusu nedir?
ilk aşk film oyuncuları ve konusu nedir?

İlk Aşk Konusu Nedir?

Arifoğulları Ailesi için şaşaalı günler geride kalmıştır. Ailenin reisi Arif Arifoğlu yaşlanmış ve bütün işlerden elini eteğini çekmiştir.

Eski usullerle işletilen zeytinyağı fabrikası ise bakımsızlıktan neredeyse çalışmaz hale gelmiştir. Ailenin bütün diğer üyeleri de kendi yaşamlarıyla ilgili sorunların derdine düşmüş, dağılmışlardır.

ilk aşk film oyuncuları ve konusu nedir?
ilk aşk film oyuncuları ve konusu nedir?

Arif Arifoğlu’nun aniden gerçekleşen ölümüyle, kırk yıl önce Kore Savaşı’na giden ve orada esir düşüp öldüğü sanılan ortanca oğul Asaf’ın geri dönmesi, yıllarca saklanmış çok büyük bir sırrın da gün yüzüne çıkmasına neden olur. Bu durum, aile içinde büyük bir şaşkınlık yaratır.

İlk Aşk Oyuncu Filminin Kadrosu ve Konusu Nedir?
İlk Aşk Oyuncu Filminin Kadrosu ve Konusu Nedir?

İlk Aşk Filminin Yönetmeni

Yönetmen         : Nihat Durak

İlk Aşk Oyuncu Filminin Kadrosu

İlk Aşk Çetin Tekindor

İlk Aşk Çetin Tekindor
İlk Aşk Çetin Tekindor

Çetin Tekindor, 16 Temmuz 1945 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. 25 yaşındayken Ankara’da konservatuvarı bitiren usta sanatçı, profesyonel tiyatro kariyerine başlayarak, ”IV. Murat” isimli tiyatro oyununda sahne almıştır. Ardından seslendirmeyle ilgilenen Çetin Tekindor, tanınan bir isim haline gelmiştir.

80’li yıllarda gösterime giren ve bir döneme damgasını vuran ‘Küçük Ağa’ isimli filmde oynayan Çetin Tekindor, bu alanda da ilk tecrübesini yaşamıştır. Ardından 1996 senesinde ‘Son Türbadar’ isimli fimde başrollerde oynamıştır. Çetin Tekindor, Show TV ekranlarında yer alan ‘İçerde’ isimli dizide ‘Celal Duman’ karakterini canlandırarak oyunculuk yeteneklerini sergilemiş, büyük bir beğeni toplamıştır.

Çetin Tekindor Doğum Tarihi : 16 Temmuz 1945

Çetin Tekindor Doğum Yeri : Sivas, Türkiye

Çetin Tekindor Burcu Nedir : Yengeç

Çetin Tekindor Kilosu Kaç : 76

Çetin Tekindor Boyu Kaç : 1.71 cm

Çetin Tekindor Göz Rengi Nedir : Kahverengi

Çetin Tekindor Saç Rengi Nedir : Koyu Kahverengi

ilk aşk Vahide Perçin

ilk aşk Vahide Perçin
ilk aşk Vahide Perçin

Vahide Perçin İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Perçin, lisede grafik okudu, daha sonra İktisat Fakültesine girdi ama aklı oyunculuktaydı. Sınavlarına girdiği 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Okul birincisi olarak bitirdiği DEU GSF Tiyatro Bölümü’nde, en büyük desteği hocası Özdemir Nutku’dan gördü. Okuldan mezun olunca Ankara’ya yerleşti ve AST’ye girdi. Daha sonra Devlet Tiyatrosu’nun teklifini kabul edip Adana’ya gitti.

Vahide Perçin 2003’te başlayan Bir İstanbul Masalı dizisindeki Suzan Kozan rolü ile televizyon dünyasına adım attı. Gördüm ailesi İstanbul’a yerleşir. Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rölüyle seyirci karşısına çıktı. 2006’da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor ile başrolü paylaştı. Vahide Perçin, 2007 yılından 2010 yılına kadar Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırdı.

Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu olarak Zehra Yılmaz karakterine hayat veriyordu; ancak sağlık sorunları nedeniyle 3. sezondan itibaren dizide yer almadı. Private Practice adlı dizinin uyarlaması olan Merhaba Hayat adlı yeni bir medikal dizide Yetkin Dikinciler, Seda Güven, Nihan Büyükağaç, Yasemin Sanino, Melike Güner ve Keremcem ile doktor rolünde oynadı.

13 Ocak 2013 tarihinde bu dizi yayından kaldırıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli’nin diziden ayrılmasından dolayı 3. sezonun son bölümünden itibaren Hürrem Sultan karakterini canlandırmıştır.

İlk Aşk Halit Ergenç

ilk aşk halit ergenç
ilk aşk halit ergenç

Halit Ergenç; 30 nisan 1970 senesinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan, İstanbul da tamamlamıştır.

Yakışıklı oyuncu Beşiktaş Atatürk lisesinden mezun olmuştur. Liseden mezun olur olmaz, 1989 senesinde üniversite imtihanlarına girmiş ve kazanmıştır.

İstanbul teknik üniversitesi gemi inşaatı deniz bilimlerini kazanan Halit, iki sene burada eğitimini gördükten sonra üniversiteden ayrılmıştır. Mutlu olduğu meslek olan ve çocukluk yıllarından beri oyuncu olmak isteyen ünlü aktör okuduğu üniversiteyi bırakıp, sevdiği meslek olan oyunculuk üzerine yetenek sınavlarına girmiş ve “Mimar Sinan üniversitesi” tiyatro bölümünü kazanmıştır.

ilk Aşk Şenay Gürler

ilk aşk Şenay Gürler
ilk aşk Şenay Gürler

Şenay Gürler 28 Haziran 1966 İzmir doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sinema bölümü mezunu olan Şenay Gürler; 2014 ila 2015 yılları arasında yayınlanan Kaçak Gelinler adlı dizide Seniha Sultan karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Avrupa Yakasındaki karakteri ile de oldukça başarılı olan Şenay Gürler 50 yaşında ve yengeç burcudur.

Şenay Gürler’in oynadığı tiyatro oyunları; Savaş ikinci perde çıkacak, Kayıp, Kocasını pişiren kadın, Yaşamak güzel şey be kardeşim, Ermişler ya da günahkarlar, Parkta, Ödenmeyecek ödemiyoruz.

Şenay Gürler’in rol aldığı filmler;  Mucize, İlk aşk, Çinliler geliyor, Korkuyorum Anne ve Döngel Karhanesi.

İlk Aşk Dolunay Soysert

İlk Aşk Dolunay Soysert
İlk Aşk Dolunay Soysert

25 Mart 1973’te Adana şehrinde dünyaya gelen Dolunay Soysert’in kökeni Çerkez’dir. Babasının işi kaynaklı olarak 76-77 senelerinde Ankara’ya taşındı. İstanbul Özel Moda Koleji’nden mezun olup İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünden de mezuniyeti vardır. Nebraska Üniversitesi’nden Drama ve Tiyatro bölümünü de bitiren Soysert, dört sene İstanbul Şehir Tiyatrolarında rol almıştır.

Kült dizilerden Kaygısızlar dahil olmak üzere Baskül Ailesi, Sekizinci Saat, Çılgın Bediş gibi dizilerde rol alan Soysert’in tanınmaya başladığı film Cumhuriyet’tir. Latife Hanım rolüyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Soysert 2007’de 26. İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde sunuculuk yapmıştır. 2008’de ise 19. Uluslararası Ankara Film Festivali’nde sunuculuk yaptı. 2008 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde sunuculuk yapan Soysert, Bosch reklamında da oynamıştır.

1999 yılında ilk evliliğini yapan ve 2003’te boşanan Soysert, 2006 tarihinde Sinan Tuzcu ile tekrar dünya evine girdi. 2016 yılında Sinan Tuzcu – Dolunay Soysert evliliği de sona erdi.
2014’te Urfalıyam Ezelden Kanal D ekranlarında yayınlandı ve Soysert başrol olarak rol aldı. 2017 yılında ise Kayıtdışı dizisinde başrol aldı.