İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisi’ne haraket ettiği gerekçesiyle açılan davada kendisi için verilen para cezasıyla ilgili karara itiraz edeceklerini belirterek, “Allah hiç kimseyi adil olmayan bir yargılamaya muhatap etmesin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisi’ne haraket ettiği gerekçesiyle açılan davada kendisi için verilen para cezasıyla ilgili karara itiraz edeceklerini belirterek, “Allah hiç kimseyi adil olmayan bir yargılamaya muhatap etmesin” dedi.

İmamoğlu, Zeytinburnu Abay Kunanbayoğlu Meydanı için düzenlenen açılış töreni öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Herkesin hukuka ihtiyacı olduğunu belirten İmamoğlu “Bir sanık olarak da ihtiyacı hissettim. Ama bir karar verildi, itirazımız devam edecek. Bu karara karşıyız. Çünkü hiçbir kusurumuzun olmadığını biz biliyoruz. Allah hiç kimseyi adil olamayan bir yargılamayla muhatap etmesin. Bence adil olmayan bir yargılamayla karşı karşıya kaldık, ama süreci takip edeceğiz. İstinaf aşaması var, daha sonra Yargıtay aşaması var” açıklamasını yaptı. 

“Benimle, milli duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın”

İmamoğlu’na, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen tören sonrasında bir vatandaşın kendisine yönelik tepkisinin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: 

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

“Şehitlikte herhangi bir tatsızlık yaşanmadı. Ben, yüzlerce şehit ve gazi yakınıyla kucaklaştım, dertleştim; acılarımızı paylaştık. Bir vatandaşın, bence münasebetsiz bir girişimi oldu. Ben, kendisinin önce, ‘Konuşmak istiyorum’ dediğine, ‘Konuşalım, bekleyin’ diye cevap verdim. Sonra, orada bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi. Yapacak bir şey yok. Kimdir, bilmiyorum; bakılır. Ama ben, orada yüzlerce şehit ailesiyle, gazi ailesiyle, gazilerimizle kucaklaştım, dertleştim. Benimle, milli duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın.”  ( Ajans Bizim  )