iPhone tarafından kullanıcıya sunulan son model telefonları almak için, aceleci davranmayanlar normalde hayli kazançlı çıkıyor. İlk çıktığı zamana göre, yeni modeller çıktıkça fiyatları oldukça fazla düşen iPhone modellerini, bunu bilerek beklemede kalan birçok meraklı bulunuyor. Biraz daha bekleyip daha uygun fiyatlarla iPhone’ un yeni modellerini satın alan kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Ancak bu sefer durum biraz ters bir şekilde işliyor. iPhone’ un yeni modellerinden almak için bekleyen kişiler, bir daha asla şu andaki fiyatları göremeyebilir. Aniden ve yeniden yükselişe geçen dolar, 9 Mayıs tarihinden itibaren yükselmeye başladı. Şu anda dolar 15,34 tepe noktasını, 2021 Aralık ayından bu yana ilk defa görmüş durumda. Beklentiler doların bir süre daha yükselmeye devam edebileceği yönünde. Bilindiği gibi doların artışına paralel bir şekilde iPhone fiyatlarına da zam süratli bir şekilde geliyor.

iPhone Fiyatları Artabilir

Doların yükselişine paralel olarak, tüm Apple ürünlerine fiyat artışı kaçınılmaz bir şekilde ve süratle geliyor. Dolayısıyla doların biraz daha yükselmesine paralel bir şekilde fiyat artışlarının olması da kaçınılmaz. Bir süre bekleyerek iPhone SE, iPhone 12 ve 12 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 11 gibi yeni çıkan modellerin fiyatının düşmesini hedefleyen kullanıcılar, doların artışı nedeniyle telefon fiyatlarınında artması riskiyle karşı karşıya kaldı. Dolar beklenmedik bir yükseliş trendine girerse, şu anda oldukları fiyata kadar düşmeleri belki de hiçbir zaman gerçekleşmeyecek. Şu anda satışta olan iPhone fiyatları şu şekilde

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!
  • iPhone SE 10.999 TL
  • iPhone 12 15,799 TL
  • iPhone 12 mini 15.799 TL
  • iPhone 13 Pro 24.999 TL
  • iPhone 13 17.499 TL
  • iPhone 11 12.999 TL

Dolar Yükselecek mi?

Piyasalarda doların yükselmesine bir süre daha devam edeceği görüşü hakim. Buna karşın FED ve ABD tarafından engellenemeyen bir enflasyon yükselişi söz konusu. Buna karşı alınan önlemlerin etkisine paralel bir şekilde dolar yeniden anlık olarak güçlenebilir. Bu sebeple de beklenmedik derecede artışı söz konusu olabilir. Bu türlü bir yükseliş, Apple ürünlerinin ve özellikle iPhone fiyatlarının da eş zamanlı zamlanmasına sebep olabilir.