Bir süredir kayıp olan ve Eskişehir’de öldürülerek parçalara ayrılan Irak uyruklu Sally Ali Challab Al-Abbood’un cinayet şüphelisi ve arkadaşı tutuklandı.

Eskişehir’de öldürülerek parçalara ayrıldığı düşünülen 20 yaşındaki Irak uyruklu Sally Ali Challab Al-Abbood’un cinayet şüphelisi olarak tutuklanan Amjed Mohsin Mohammed’in Sally’i öldürüp poşetlere bölüp çöpe attığından şüpheleniyor. Son olarak hakkındaki iddalar nedeniyle Bulgaristan’a kaçarken yakalanan Mohammed’in kaçmasına yardım eden arkadaşı Sarhan Shihab Ahmed de tutuklanarak Eskişehir’e getirildi.

‘Hayvanlara Mama Veriyordum’

sally 4

Irak uyruklu Sally’nin öldürülüp parçalara ayrılarak çöpe atılmış olması ihtimali üzerinde duran emniyet güçleri Mohammed’in balta ve testerenin yanı sıra 24 metrelik poşet aldığını da tespit etti. Suçlamaları kabul etmeyen Mohammad ise ifadesinde “Hayvanlara mama veriyorum, ekmek gibi bazı yemekleri kendim çöpe bırakıyorum" diyerek kendisini savundu. Ayrıca balta ve testerenin kendisine ait olduğunu ancak poşetlerin kendisine ait olmadığını söyledi. Mohammad’in Bulgaristan’a kaçmasına yardım eden arkadaşı Sarhan Shihab Ahmed de Eskişehir’e getirilerek tutuklanan isimlerden birisi oldu. Böylelikle Sally davasında tutuklu sayısı 4’e yükseldi.

Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor! Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor!

Çığlık Sesi Duyulmuş Ama Polise Haber Verilmemiş

sally 1

Polis ekiplerince Mohammed’in evinde yapılan aramalar sonucunda evden balta, bıçak, çanta çıkarken şüphelinin çorabında da Sally’nin kan izleri tespit edildi. Şüpheli Amjed Mohsin Mohammed’in Yenibağlar Mahallesi’ndeki komşuları ise, Sally'nin kaybolduğu gün şüphelinin evinden çığlık sesleri duyduklarını söylediler. Komşular,"30 saniye kadar kadın çığlık sesi duyduk, Mohammed’in evinden geldiğini anladık ancak herhangi bir yardım veya 'imdat' sesi duymadığımız için polisi aramadık" şeklinde ifade verdiler.