İşsizlik oranlarının hızla artmaya devam ettiği 2022 yılında iş arayanların ümidi İŞKUR oluyor. Bugüne kadar milyonlarca kişiye istihdam olanağı sunan İŞKUR, 2022 güncel iş ilanları da istihdama destek olmaya devam ediyor. İşçi ve işverenleri güvenle bir araya getiren İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanları Türkiye’nin 81 ilini kapsıyor. Peki İŞKUR iş ilanları başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR iş ilanları nereden takip edilir? Detaylar haberimizde!

İŞKUR İş İlanları Nereden Takip Edilir?

Türkiye’nin istihdam kurumu İŞKUR tarafından Türkiye’nin tüm il ve ilçelerindeki güncel iş olanakları yayınlanıyor. İşverenler tarafından İŞKUR’da açılan güncel iş ilanları sayesinde işsiz vatandaşlar kendisi için en uygun olan iş olanağını hem hızlı hem de kolay ve güvenli bir şekilde bulabiliyor. İŞKUR tarafından yayınlanan güncel iş ilanları İŞKUR’un 81 ilde bulunan şubeleri/müdürlüklerine gidilerek takip edilebiliyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Bunun yanı sıra İŞKUR tarafından faaliyete geçirilen “İŞKUR e-şube” platformu üzerinden de 7/24 yayınlanan güncel iş ilanlarını takip edebilmek ve hatta başvuru yapabilmek mümkündür. İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için bazı şartlara sahip olunması gerekiyor.

İŞKUR İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR iş başvurusu yapabilmek için mutlaka İŞKUR’a kayıtlı işsiz olunması gerekiyor. İŞKUR kayıt işlemleri günümüzde pratik bir şekilde yapılabiliyor. İŞKUR şubelerinin yanı sıra İŞKUR e-şube platformu üzerinde de işsiz kaydı oluşturulabilmektedir. Daha sonra İŞKUR’un e-şube platformunda yer alan “Açık İş İlanları” sayfası üzerinden yayınlanan güncel iş ilanlarını takip ederek, en uygun olana başvuru gerçekleştirebilmektedir.

İŞKUR BİM İş İlanı

Türkiye’nin en büyük süpermarket zinciri BİM tarafından mevcut mağazaları ve yanı sıra yeni açılacak mağazaları için yoğun bir personel ihtiyacı söz konusu oluyor. Özellikle yaz döneminde artan personel ihtiyacı kapsamında BİM tarafından İŞKUR iş ilanları yayınlanıyor. Minimum asgari ücret tutarında maaş imkanının bulunduğu BİM iş ilanlarındaki özel şartları sağlayan kişiler başvuru yapabiliyor.
İŞKUR kayıtlı işsizler, BİM mağazalarında görev alacakları pozisyona özel olarak talep edilen meslek ve eğitim kriterlerine göre başvuru yapabiliyor. Bu pozisyonlar için genellikle lise mezuniyeti yeterli oluyor.