İşsizlik oranları artarken, devlet kurumlarından yeni personel alım müjdeleri de gelmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde ciddi tartışmaların yaşandığı sağlık sektörü için yeni personel alım ilanı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı, Pandemi döneminde iş yükü ciddi seviyede artan ve özlük hakları tartışmalarının yaşandığı sağlık sektöründe görev almak üzere 85.000 yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Yeni personel alım açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımı koşulları neler? Bakanlığın yeni personel alımına ilişkin tüm detaylar haberimizde!

Sağlık Bakanlığı’na 85.000 Yeni Personel

Sağlık Bakanlığı, 2022 yılında yeni 85.000 personel alımı yapacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı’nın yeni personel alımına ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son Kabine Toplantısı ardından yapılan “Millete Sesleniş” konuşmasında belirttiği sağlık çalışanlarına dair gerçekleştirilecek yeni düzenlemelere dair detayları paylaştı.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Sağlık Bakanı Koca tarafından yapılan paylaşımda bakanlığa 2022’de 85.000 yeni kadro için alım yapacağı belirtildi. Bu kapsamda yeni çalışma arkadaşları ile birlikte Sağlık Bakanlığı’nın çalışan sayısının, çoğu ülke nüfusundan fazla olduğunu belirtti. Bakan Koca ayrıca açıklamasında “Beyaz Reform” kapsamında 85.000 yeni personel alımı yapılacağını belirtti.
Sağlık Bakanlığı, son dönemde yurtdışına giden doktor ve diğer sağlık personellerinden oluşan boşluğu doldurmayı hedefliyor. Ayrıca Pandemi şartlarının yoğun bir şekilde artması ve vakaların son dönemde iyice yükselmesiyle birlikte hastanelerde oluşan iş yükünün sağlık hizmetlerini sekteye uğratmamasını hedefliyor. Bunun için 2022 yılı sona ermeden 85.000 yeni sağlık personelinin alımının tamamlanmasını hedefliyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Şartları

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağı açıklanan yeni 85.000 personel alımı, farklı pozisyonlara yönelik olarak gerçekleştirilecek. Bu nedenle başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken eğitim ve tecrübe şartları birbirinden çok farklı olabiliyor. Bakanlık temel memuriyet şartlarının dışında başvuru yapılan pozisyonlara ilişkin diğer özel şartları ise daha sonra resmi web sitesi üzerinden duyuracak.