Memuriyet ve kamu personeli olmak, gençlerin hayallerini süsleyen bir konu. Memurların sahip olduğu özlük hakları ve devlet garantisi altındaki aylıklar, her zaman çekiciliğini koruyor. Bu sebeple her memur alımı için yapılan başvuru sayısı bir hayli yüksek oluyor. Yanı sıra memur alımı yapacak olan kurumların duyuruları da yoğun bir şekilde takip ediliyor. Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu için ihtiyaç duyduğu 221 personel alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuruyla ilgilenen çok sayıda kişi, alımın hangi alanlarda yapılacağı, alım koşulları ve başvuru yöntemleriyle ilgili yoğun araştırmalar yapıyor. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 221 personel alımıyla ilgili tüm ayrıntıları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 221 Personel Alımı

Bakanlık Adli Tıp Kurumu’ nda çalışacak 221 sözleşmeli personel alımı yapacak. Kurumun resmi web platformunda yapılan açıklamada, alınacak personellerin aşçı, şoför, büro personeli, sağlık teknikeri, hemşire, kimyager, koruma ve güvenlik görevlisi, infaz ve koruma memuru alanlarında olacağı belirtilmiş.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Personel Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Bakanlığın personel alımı KPSS puanı en az 70 ve üzerinde olan kişilerden yapılacak. Bakanlık tarafından yapılan açıklama da "Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere; yeri, unvanı, niteliği ve özel şartları belirtilen 221 pozisyon için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel istihdamı yapılacaktır. " deniliyor. Çeşitli pozisyonlarda işe alınacak adayların başvurularını 18 Temmuz ile 29 Temmuz 2022 tarihlerinde yapmaları gerekiyor.

Başvuru Şartları Neler?

Genel başvuru şartları şunlar; T.C vatandaşı olmak, Son başvuru tarihi olan 29 Temmuz tarihinde 657 Sayılı Kanun 40. Maddesinde ki yaş şartlarını taşıyor olmak, erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, kamu haklarından mahrum edilmemiş olmak, başvurulan pozisyonlar için belirlenmiş eğitim ve mezuniyet koşullarını taşımak, güvenlik ve arşiv soruşturmalarının sonuncunun olumlu olması.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Başvurular e-devlet platformunda yer alan Adli Tıp Kurumu Başkanlığı web sitesinde, Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım adresi aracılığıyla başvurularını yapabiliyor. Buradan yapılan başvurular dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmıyor.