Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamaları herkesi harekete geçirdi!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan Atama Müjdesi Geldi!

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki işsizlik her geçen gün artmaya devam ediyor. Hal böyle olunca vatandaşlar özellikle de kamuda çalışmak için KPSS'ye hazırlanıyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vatandaşların sesini duyarak harekete geçti ve Ocak 2022'de, 2.927 engelli memurun da kamuya atamasını yapılacağının müjdesini verdi. Bakan Yanık ilk olarak sözlerine şu şekilde başladı: “Her birey çalışma hayatına katılabilir anlayışı ile engellilerimizin istihdam imkanlarını artıracak çalışmalar yürütüyoruz. Özel sektör temsilcileri ile iş birliği halinde beceri temelli iş uyumu uygulamasını hayata geçirerek engelli bireyleri istihdama dahil ediyoruz”

Ocak Ayında 2.927 Yeni Atama Geliyor!

Ardından da engelli vatandaşların iş hayatına atılmasına destek olduklarını dile getiren Derya Yanık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 750 engelli öğretmenin atamasını yaptıklarıı ve bu sayıyı 2022'nin Ocak ayında 2.927'e çıkartacaklarının da sözünü verdi: “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Milli Eğitim Bakanlığı uhdesinde 750 engelli öğretmenimizin atamasını da gerçekleştirerek bu sayıyı 63.087'ye çıkardık. Söz verdiğimiz gibi 2022 yılı Ocak ayı sonunda 2.927 engelli memurumuzun da kamuya atamasını gerçekleştireceğiz. Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 66.014'e çıkarmış olacağız. Amacımız, engellilerimizin istihdam ve girişim imkanlarını geliştirerek sosyal hayata, günlük hayata, istihdam hayatına doğrudan ve engelsiz diğer vatandaşlarımız kadar eşit bir biçimde katılabilmelerini sağlamak. 2020 yılı EKPSS için Bakanlığımız bütçesinden 8,3 milyon TL’ye yakın sınav ücreti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’na (ÖSYM) aktarılmıştır. 2022 yılında gerçekleştirilecek olan EKPSS için ise 9,9 milyon TL bütçe ayrılmıştır”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Derya Yanık'ın son açıklamaları engelli vatandaşlara umut ışığı oldu! Önümüzdeki Ocak ayında toplamda 2.927 engelli vatandaşın iş hayatına atılacağı ve kendi ayakları üzerinde durarak maddi özgürlüklerini kazanacağı haberini verdi. Ayrıca yerleştirmelerin önümüzdeki ay başlayacağını da duyurdu.