İşsizlik aldı başını gitti, iş arayanlara müjde İŞKUR'dan geldi. Yeni iş ilanları İŞKUR'un resmi sitesinde yayınlandı: şimdi başvuru zamanı!

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik, tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 küresel salgınından sonra daha da arttı. Pandemi sürecinde halk sağlığını korumak amacıyla alınan tedbirler kapsamında getirilen yasaklar ve kapanmalar sebebiyle birçok iş yeri kapandı. Hal böyle olunca zar zor iş bulmuş olan vatandaş yine işsizliğe mahkum oldu.

Son dönemde ise aşılama çalışmalarının ilerlemesi sayesinde koşullar normale dönmeye başladı. Okullar ve iş yerleri tek tek açılmaya başlayınca istihdam arttı. Yeni iş ilanları İŞKUR'un resmi web sitesinde yayınlandı. Başvuranlar işe başladı, hatta ilk maaşını bile aldı. İşte o ilanların ve başvuru sürecinin detayları!

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

İŞKUR İş İlanlarına Nereden Ulaşılır?

işkur 15

İŞKUR'a ulaşan iş ilanları, İŞKUR'un resmi web sitesinde yayınlanır. Sektör, eğitim durumu, mesleki bilgi, şehir ve ilçe bazında sınıflandırılan İŞKUR iş ilanları, web sitesinde yer alan filtreleme kriterleriyle filtrelenebilir, böylece istenilen kriterlere uyan ilanları bulmak kolaylaşır.

İş ilanlarına ulaşılabilecek tek kanal İŞKUR'un resmi web sitesi değil elbette. Aynı iş ilanlarına en yakın İŞKUR şubesine giderek de danışmanlar aracılığıyla ulaşabilir hatta başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR'un iş ilanlarına başvurabilmek için 14 yaşını doldurmuş olmak ve İŞKUR'a kayıtlı olmak şartları aranır. Bu kriterlere uyan herkes kendisine uygun iş ilanlarına başvurarak işsizlikten kurtulabilir.

İŞKUR'a Nasıl Kayıt Olunur?

işkur iş

İŞKUR'a kayıt olmak için en yakın İŞKUR şubesine gitmek ya da İŞKUR'un resmi web sitesini ziyaret etmek yeterlidir. Şayet işlemlerinizi online olarak yapmak isterseniz İŞKUR'un web sitesine girerek kayıt ol butonuna tıklayarak sizden istenilen bilgileri sisteme girmeniz gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra size İŞKUR tarafından bir danışman atanır. Ardından istediğiniz kriterleri filtreleyerek kendinize en uygun iş imkanlarını bulabilirsiniz.

Eğer işlemlerinizi yüz yüze yapmak isterseniz de size en yakın İŞKUR şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Şube bünyesinde size bir danışman atanır ve danışmanınız yardımıyla İŞKUR kaydınız alınır. Ardından hazırladığınız CV önderliğinde size en uygun iş ilanları bulunur ve danışmanınız aracılığıyla bu ilanlara başvurmanız sağlanır. CV'nizi işe uygun bulan iş verenler kısa sürede size dönüş yaparak görüşme talep ederler. Karşılıklı onaylamanız durumunda ise yeni iş süreciniz başlamış olur.