Çeşitli bakanlıkların memur alımları ihtiyaca göre ilan edilerek yapılıyor. Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde, Kentsel Dönüşüm Uygulamaları kapsamında ihtiyaç duyulan mühendis, avukat, şehir planlamacısı gibi alanlarında uzman olan personel sözleşmeli olarak işe alınacak. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Kentsel Dönüşüm Uygulamaları çeşitli şehirlerde ve süratle devam ettirildiği, uygulamaların hız kazanması için de mühendis, şehir planlamacısı ve avukat gibi uzman personele ihtiyaç olduğu belirtildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hangi Alanlarda Personel Alımı Yapacak?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, İnşaat Mühendisi, Harita Mühendisi, Makine Mühendisi, Elektrik- Elektronik mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Şehir Planlamacısı, Avukat ve Uzman uzmanlıklarına sahip personelin istihdam edileceği duyuruldu. Tüm personeller için en az 70 puan olmak üzere KPSS puanı şartı bulunuyor. Bunun duşunda her uzmanlık alanı için özel ve genel alım şartları bulunuyor. Başvuruların nasıl yapılacağı ve nereden yapılacağı ile ilgili ayrıntılar haberimizin devamında.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılacak?

Başvurular 11 Ağustos itibariyle başladı. 28 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan başvurular, e-devlet platformu üzerinden yapılabilecek. E-devlet platformunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr linki takip edilerek başvuruları yapabiliyorsunuz.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Alımı Genel Şartları

Başvuracak adayların Türk vatandaşı olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları haiz olması, Sağlık durumu, iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak, Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak, Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe bakımından şartların tamamına sahip olması gerekiyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Alımı Özel Şartları

Özel şartlar arasında her uzmanlık alanı için Türkiye veya YÖK tarafından oanylı denkliği bulunan 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı bulunuyor. Aynı zamanda mezuniyetin 4’ lük sistemde en az 2.5 puan olması da gerekiyor. YDS, CPE, CAE, TOEFL İBT, PTE sınavlarından belirlenmiş puanların alınmış olması gerekiyor. En az 3 yıllık alansal deneyim ve başvuru tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak diğer koşullar arasında yer alıyor.