Yüksek enflasyona bağlı Türkiye’de 2022 yılı işsizlik oranları yeniden yükselmeye devam etti. İşsizlik oranları yükselirken, iş arayalar için devlet memuru olma fırsatı sunuluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı(GSB), 2022 yılında binlerce yeni personel alımı yapacağını açıkladı. GSB Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından GSB personel alımına ilişkin detaylar açıklandı. İşte GSB personel alım başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile ilgili tüm merak edilenler!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1017 Yeni Personel Alacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı(GSB) tarafından 2022 yılı için yapılan kurum içi denetlemelerde tespit edilen açık pozisyonlara ilişkin olarak yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan değerlendirmelerde bakanlık kurumlarının tespit edilen ihtiyaçlarına göre GSB’ye tam 1017 adet yeni personel alımı yapılacak Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımının duyurulmasıyla birlikte vatandaşlar başvuru şartları, açık pozisyonlar ve başvuru tarihleri ile ilgili araştırma yapmaya başladı.

GSB Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamasında bakanlık bünyesinde pek çok farklı pozisyon için tespit edilen toplam 1017 adet yeni personel alımı yapılacağı belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım başvuru tarihleri ise 08.08.2022 ile 12.08.2022 tarihleri arası olarak açıklandı. Bu tarihler arasında şartlara uygun olan kişiler GSB bünyesinde kamu personeli olabilmek için başvurularını kuruma iletebilecek.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı kapsamında başvuru işlemleri 12 Ağustos’a kadar İŞKUR üzerinden yapılabilecek. İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım ilanı üzerinden gerekli şartlara sahip olan kişiler başvuru gerçekleştirebilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Hangi Pozisyonlara Personel Alacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın personel ihtiyacına ilişkin personel alım duyurusu Resmi Gazete’de de yayımlandı. Buna göre toplamda 1017 adet personel alımı yapılacağı belirtilen duyuruda hangi pozisyonlar için personel alınacağı da açıklandı. Buna göre 1017 adet kontenjanın 767 tanesi sürekli temizlik işçisi, 144 tanesi engelli sürekli temizlik işçisi, 106 tanesi eski hükümlü temizlik işçisi kontenjanı olarak ayrıldı.