Siz de bir ev sahibi olmak istiyor ancak artan konut fiyatları nedeniyle hayallerinizi ertelemeyi mi düşünüyorsunuz? Öyleyse İş Bankası’nda hayallerinizi hemen gerçekleştirecek bir fırsat sizi bekliyor. Piyasa koşullarında değerlendirildiğinde oldukça uygun konut kredisi faizleri ve bütçenize uygun geri ödeme olanakları sunan konut kredisi sayesinde zorlanmadan evinizi alabilir, kendiniz ve aileniz için güvenceli bir gelecek inşa edebilirsiniz. İşte İş Bankası’nın uygun koşullu konut kredisi kampanyası ve detaylar!

İş Bankası Konut Kredisi Çekme Koşulları

İŞ BANKASI 1

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İş Bankası’ndan konut kredinizi alabilmek için birtakım şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor. ve tabii bunların başında da risksiz ve bankanın makul göreceği bir kredi notunuzun olması şart. Aksi takdirde bankanın kredi olanaklarından yararlanmanız ya zor ya da daha prosedürlü olabilir. Bunun yanı sıra belgelenebilir bir gelire ve en az 3 aydır süren bir sigortaya sahip olmanız gerekir. Yani kısaca risk içermeyen bir kredi notunuz varsa ve gelirinizi de belgeleyebiliyor durumda iseniz İş Bankası konut kredisine sahip olmak için herhangi bir engeliniz yok demektir. Artık almayı düşündüğünüz hayalinizdeki evi bulabilir ve işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İŞ BANKASI 2

Almayı düşündüğünüz evi belirleyip İş Bankası konut kredisi başvurunuz için gerekli onayı da aldıktan sonra artık evraklarınızı bankaya getirerek alım işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bunun için bankanın sizden istemiş olduğu evraklar şu şekildedir:

  • Konut kredisi başvuru formu                 
  • Başvuru sahibinin kimlik belgesi
  • Başvuru sahibinin gelir belgesi (maaş bordrosu ya da vergi levhası)
  • Serbest meslek sahibi olanlardan, ilgili meslek kuruluşundan alınmış üyelik belgesi fotokopisi
  • Şirket sahipleri için şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
  • Yapımına henüz başlanmamış binalar için inşaat ruhsatı
  • Yapımı tamamlanmış bina ve konutlar için kat mülkiyeti tapusu fotokopisi
  • Yapımı henüz tamamlanmamış olan binalar için inşaat ruhsatı ve kat irtifakı belgesi

Ekspertiz Raporu                       

Siz de bu evrakları size en yakın İş Bankası şubesine getirerek almayı düşündüğünüz ev için ihtiyacınız olan konut kredisine ulaşabilirsiniz. İş Bankası konut kredinizi 120 aya varan taksitlerle ödeyebilirsiniz. Bu kredi için bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı ise %1,38.