Ev fiyatları arttıkça arttı diyerek ev almaktan vazgeçmek üzere iseniz İş Bankası’ndan yüzünüzü güldürecek bir haber var.

Gayrimenkul piyasasında yaşanan fiyat artışları ev almayı düşünen birçok tüketici açısından oldukça moral bozucu bir gelişme olarak nitelendiriliyor. Üstelik ev almak için yeterli nakde sahip olmayan tüketiciler ev fiyatlarında yaşanan bu tırmanış karşısında son derece olumsuz etkilenmiş durumdalar. Ancak bu konuda İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını indirirken geri ödeme olanaklarında da bütçe dostu esnek ödeme seçenekleri oluşturuyor. Böylelikle ev fiyatları artmış olsa da söz konusu finansal destek milyonlarca kişinin ev alma hayallerini hala korumalarına yardımcı oluyor diyebiliriz. İşte İş Bankası konut kredisi ve detaylar!              

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İş Bankası Konut Kredisi Koşulları

İŞ BANKASI 3-1

Eğer İş Bankası’ndan konut kredisi alarak hayalinizdeki evi almayı düşünüyorsanız öncelikle bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Ve tabii ki bu şartların başında kredi taksitlerinizi sorunsuz bir şekilde ödemenizi sağlayacak bir gelire sahip olmanız geliyor. Belgelendirilebilir bir gelire sahip olmanızın yanı sıra ayrıca bir de banka kredi notunuzun belirli bir seviyenin üzerinde olması gerekir. Eğer bankalar açısından risk içermeyen bir kredi notuna sahipseniz İş Bankası konut kredisi başvurunuzun olumlu sonuçlanmaması için hiçbir gerekçe yok diyebiliriz. Bu durumda siz de 12 aya varan vadelerle %1,38 faiz oranı üzerinden kredinizi alabilir ve sevdiklerinizle birlikte hayalinizde konuta kavuşabilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İŞ BANKASI 2-1

Almayı düşündüğünüz evi belirledikten sonra bütçenizi de göz önüne alarak İş Bankası konut kredisine dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra aşağıdaki evrakları size en yakın İş Bankası şubesine iletebilirsiniz:  

  • Konut kredisi başvuru formu            
  • Başvuru sahibinin kimlik belgesi
  • Başvuru sahibinin gelir belgesi (maaş bordrosu ya da vergi levhası)
  • Serbest meslek sahibi olanlardan, ilgili meslek kuruluşundan alınmış üyelik belgesi fotokopisi
  • Şirket sahipleri için şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
  • Yapımına henüz başlanmamış binalar için inşaat ruhsatı
  • Yapımı tamamlanmış bina ve konutlar için kat mülkiyeti tapusu fotokopisi
  • Yapımı henüz tamamlanmamış olan binalar için inşaat ruhsatı ve kat irtifakı belgesi
  • Ekspertiz raporu